Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

Повернення пального постачальнику: чи реєструватись платником акцизу?

Чи повинен госпсуб'єкт при поверненні пального постачальнику реєструватись платником акцизного податку, як особа яка реалізує пальне? Консультують податківці

ДФС в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (підкатегорія 116.13.01) повідомила, що при поверненні пального постачальнику госпсуб’єктом - неплатником акцизного податку такий суб’єкт господарювання не зобов’язаний реєструватися платником акцизного податку, як особа яка реалізує пальне.

Водночас якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, що реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної та реєстрації його в ЄРАН.

Коригуються лише показники акцизних накладних, складених та зареєстрованих в ЄРАН відповідно до ст. 231 ПКУ.

Розрахунок коригування акцизної накладної складається особою, яка реалізує пальне.

Розрахунок коригування акцизної накладної, складений платником податку до акцизної накладної з реалізації пального неплатникам акцизного податку або складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у ЄРАН таким платником податку.     

Читайте також: Доля акцизного податку при поверненні підакцизного товару

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Податкова консультація , Реєстрація , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?