• Посилання скопійовано

Особливості заповнення декларації з акцизу виробниками електричної енергії

Податківці навели алгоритм заповнення декларації з акцизу для виробників електроенергії

Особливості заповнення декларації з акцизу виробниками електричної енергії

ДПС у Черкаській області інформує, що згідно з положеннями Закону України від 16.01.2020 р. №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено зміни, зокрема, до пп. 212.1.13 ПКУ в частині уточнення визначення платника податку – виробника електричної енергії та виключено з переліку платників акцизного податку оптового постачальника електричної енергії (пп. 212.1.12 ПКУ).

Так, з урахуванням змін, внесених до ПКУ Законом №466 платниками акцизного податку є, зокрема:

виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її на ринку електричної енергії (пп. 212.1.13 ПКУ).

Форма, порядок заповнення та подання декларації акцизного податку (далі – Декларація), затверджені наказом Мінфіна від 23.01.2015 р. №14 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок №14).

Відповідно до норм Порядку №14 розділ Е Декларації «Податкові зобов’язання з оптового постачання електричної енергії та з виробництва електричної енергії, проданої поза оптовим ринком електричної енергії» та додаток 7 до Декларації «Розрахунок суми акцизного податку з оптового постачання електричної енергії та з виробництва електричної енергії, проданої поза оптовим ринком електричної енергії» (далі – Додаток 7) заповнюється виробниками електричної енергії. Найближчим часом будуть внесені зміни до Порядку №14 з урахуванням прийнятого Закону №466, зокрема, щодо Додатка 7 до Декларації.

До внесення відповідних змін до форми та Порядку №14 виробники електричної енергії у Додатку 7 до Декларації заповнюють:

  • графи 2, 3 «Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД» та « Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД», в яких відповідно зазначаються код та опис товарів згідно з УКТ ЗЕД, зазначені в пп. 215.3.9 ПКУ;
  • графу 4 «Вартість (без податку на додану вартість) відпущеної електричної енергії для оптового постачальника електричної енергії на митній території України», в якій зазначається вартість без ПДВ відпущеної виробником електричної енергії на ринку електричної енергії;
  • графу 6 «Ставка акцизного податку», в якій проставляється розмір ставки акцизного податку, встановленої пп. 215.3.9 ПКУ;
  • графу 7 «Сума податкового зобов’язання, що підлягає сплаті до бюджету, грн.», в якій зазначається сума акцизного податку, що визначається шляхом множення графи 4 на графу 6.

Визначена сума акцизного податку переноситься до графи 4 розділу Е Декларації, зокрема:

рядок Е1 – сума податкових зобов’язань з акцизного податку, у т.ч.:

рядок Е 1.1 – сума податкового зобов’язання з акцизного податку за операціями з реалізації відпущеної електричної енергії.

Відповідно до пп. 213.2.8 ПКУ операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії не підлягають оподаткуванню.

Виробник електричної енергії, який здійснює реалізацію електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії також подає до контролюючого органу за місцем реєстрації Декларацію із заповненням розділу Е та Додатка 7 до Декларації. При цьому, таким виробником заповнюється загальна частина декларації. У разі відсутності об’єктів оподаткування у відповідних графах розділу Е Декларації проставляється «0». У Додатку 7 до Декларації заповнюються графи 1-3, в інших графах у разі відсутності об’єктів оподаткування проставляється «0».

Водночас, відповідно до п. 46.4 ПКУ платник податку може подати, у разі необхідності, доповнення до такої Декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається із поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність у електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

Отже, з метою відображення оборотів, які не підлягають оподаткуванню відповідно до пп. 213.2.8 ПКУ, платник може подати до контролюючого органу інформацію про зазначені обсяги в формі додатка 10 до Декларації «Зразок доповнення до декларації акцизного податку відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу ІІ Кодексу» із внесенням реквізитів наведених у додатку 4 до Декларації.

Джерело: ДПС у Черкаській області

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»