Головна Усі новини Оподаткування Інші податки

Чи враховується безповоротна фіндопомога при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій

На думку ДФСУ, сума наданої (отриманої) безповоротної фіндопомоги враховується при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій з метою трансфертного ціноутворення та відображається у Звіті про контрольовані операції

Податківці у листі від 22.06.2017 р. №768/6/99-99-15-02-02-15/IПК нагадали, що господарською операцією з метою трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.

З метою нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є госпоперації, що впливають на об'єкт оподаткування платника податку, що здійснюються:

  • з пов'язаною особою — нерезидентом;
  • з нерезидентом, зареєстрованим у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого КМУ;
  • через комісіонерів-нерезидентів при здійсненні зовнішньоекономічних госпоперацій з продажу товарів.

Госпоперації визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 50 млн грн (за мінусом непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

- обсяг таких госпоперацій платника податків із кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 5 млн грн (за мінусом непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Таким чином, визначальною умовою для визнання операцій контрольованими є вплив таких операцій на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.

Враховуючи вищезазначене, сума наданої (отриманої) безповоротної фіндопомоги враховується при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій з метою трансфертного ціноутворення та відображається у Звіті про контрольовані операції з кодом найменування операції 034 додатка 3 до Порядку складання звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Мінфіну №8.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Податкова звітність , Трансфертне ціноутворення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі