Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Які зміни чекають на платників рентної плати: роз'яснює Мінфін

Законопроєкт № 5600 пропонує усунути можливості платника суб’єктивно визначати вартість корисної копалини та занижувати суму рентної плати

Які зміни чекають на платників рентної плати: роз'яснює Мінфін

Мінфін розповів про ключові запропоновані зміни в податковому законодавстві. Вони забезпечать збалансованість бюджетних надходжень.

Це можливо досягнути завдяки протидії схемам з ухилення від сплати податків, створенню прозорого конкурентного середовища та підвищенню ефективності використання економічних ресурсів.

Сьогодні йтиметься про рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин.

Наприклад, за 1 тону залізної руди (62% Fe CFR), яка сьогодні вже коштує більше 200 дол. США, рента становить за «бідну руду» 19,20 грн/т, за «багату руду» - 204 грн/т. Після запропонованих змін, цей показник складе 507,80 грн/т.

Отже законопроєкт № 5600 пропонує усунути можливості платника суб’єктивно визначати вартість корисної копалини та занижувати суму рентної плати.

Зокрема передбачено:

- запровадження визначення бази оподаткування за єдиним стандартом шляхом класифікації видобутої мінеральної сировини згідно з галузевими вимогами;

- запровадження диференціації ставок оподаткування руд заліза в залежності від розміру фактичної ціни реалізації визначеної, як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% FE CFR China, за інформацією, що офіційно зазначена світовим інформаційним агентством Platts, та опублікованої на офіційному вебсайті Мінекономіки, у розмірі:

  • 3,5%, якщо середня вартість залізної руди за податковий (звітний) період становить 100 доларів США і менше;
  • 5,0%, - більше 100 та не перевищує 200 доларів США включно;
  • 10,0%, якщо середня вартість становить більше 200 доларів США;

- встановити коригування бази оподаткування руд заліза на коефіцієнт сухої ваги товарної продукції (0,9).

***

Читайте  також:

***

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»