Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Податківці нагадують про оподаткування пасивних доходів в 2015 р.

ДФС нагадала, що змінами до Податкового кодексу, внесеними Законом №71-VIII, передбачено підвищення ставки оподаткування пасивних доходів з 15 % до 20 %

ДФСУ нагадала, що змінами до Податкового кодексу, внесеними Законом від 28.12.2014 р. №71-VIII, передбачено підвищення ставки оподаткування пасивних доходів з 15 % до 20 % (крім дивідендів по акціях та корпоративних прав, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств).

Так, п. 167.1 ст. 167 Кодексу встановлено ставку оподаткування у розмірі 15 % бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів, крім випадків, визначених у п. 167.2 167.5 ст. 167 Кодексу.

Відповідно до пп. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 Кодексу ставку податку до бази оподаткування встановлено у розмірі 20 % для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування.

Згідно з пп. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу для цілей розд. IV Кодексу термін "пасивні доходи" означає, зокрема, такі доходи:

- проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;

- проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;

- інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);

- процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;

- плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки.

Що стосується посилання в пп. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 Кодексу, то найближчим часом до Кодексу буде внесено технічну правку в частині посилання на пп. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 Кодексу для визначення ставки податку.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Дивіденди , ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?