Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

За якою ставкою ПДФО оподатковуються дивіденди, нараховані сільгосппідприємством фізособам

Дивіденди, нараховані сільськогосподарським підприємством на користь фізосіб, оподатковуються за ставками 18% або 5% (залежно від того, чи є воно платником податку на прибуток)

ДФСУ у листі від 28.02.2017 р. № 2847/З/99-99-13-02-03-14 нагадує, що доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм п. 170.5 ПКУ.

Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь дивідендів є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування.

Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.

Доходи, зазначені в п. 170.5 ПКУ, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою 18% (для пасивних доходів, крім зазначених у пп. 167.5.2 ПКУ).

Для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування), ставка податку становить 5 %.

Отже, дивіденди, нараховані сільськогосподарським підприємством на користь фізосіб, оподатковуються за ставками 18 або 5%. При цьому застосування ставок ПДФО залежить від того, чи є податковий агент платником податку на прибуток.

Крім того, відповідно до пп. 170.5.3 ПКУ дивіденди, нараховані на користь фізосіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюються з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням та включенням суми виплат до складу витрат платника податку, тобто за ставкою 18%.

Усі новини на тему>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Дивіденди , ПДФО , Сільське господарство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі