Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Як перевірити реєстраційний номер платника податку? – алгоритм від ДФС

Податківці навели алгоритм перевірки реєстраційного номеру платника податків

ДФС в Одеській області розповідає, що згідно з ст. 63 та 70 ПКУ та п. 3 розд. IV Положення №822 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).

Формування реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснюється ДФС на підставі відомостей, поданих фізичною особою в Обліковій картці фізичної особи – платника податків за формою №1ДР. ДФС присвоює Обліковій картці реєстраційний номер облікової картки платника податків, який є порядковим номером реєстрації облікової картки в Державному реєстрі.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі (Картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, внесені до паспорта громадянина України.

Такий документ з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків фізична особа самостійно на власний розсуд пред’являє, надає його копію, або повідомляє на вимогу державних органів, установ та організацій.

Державні органи можуть здійснювати перевірку достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків у випадках передбачених законом, шляхом подання запитів до ДФС у встановленому порядку.

Подання таких запитів встановлено Порядком проведення підтвердження відповідності реєстраційних даних фізичної особи даним Державного реєстру фізичних осіб – платників податків на запити суб’єктів інформаційних відносин затверджений наказом Мінфіну від 13.11.2015 р. №1007.

Відповідно до Порядку інформаційна взаємодія між ДФС та іншими суб’єктами інформаційних відносин здійснюється на центральному рівні в електронній формі інформаційно-телекомунікаційними засобами з використанням засобів технічного та криптографічного захисту інформації відповідно до вимог законодавства з питань захисту інформації.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися «ЗІР» категорія 119.09.

Джерело
ДФС в Одеській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?