Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Нарахували дивіденди фізособі-засновнику: які ставки ПДФО застосовувати?

Податківці навели ставки ПДФО для оподаткування дивідендів фізосіб-засновників в залежності від системи оподаткування підприємства-емітента

ДПС у Запорізькій області зазначає, що будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (пп. 170.5.2 ст. 170 ПКУ).

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% у разі нарахування:

  • резидентом – платником податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) (пп. 167.5.2.ст. 167 ПКУ);

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах оподатковуються за ставкою 9% у разі нарахування:

  • нерезидентами,
  • інститутами спільного інвестування;
  • суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток (пп. 167.5.4 ст. 167 ПКУ).

При цьому, дивіденди, нараховані платнику податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих, або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, що перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати та оподатковуються за ставкою 18% (пп. 170.5.3 ст. 170 ПКУ).

***

Читайте також:    

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ДПС у Запорізькій області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Статутний капітал , Дивіденди , ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі