• Посилання скопійовано

Працівник є ФОПом: чи буде право на ПСП?

У випадку, якщо ФОП є одночасно найманим працівником, то до зарплатних доходів можна застосувати ПСП за місцем праці

Працівник є ФОПом: чи буде право на ПСП?

ДПС у Львівській області пояснює, що ПСП не може бути застосована до доходів підприємця, інших доходів, відмінних від заробітної плати.

У випадку, якщо фізична особа – підприємець є одночасно найманим працівником, то до зарплатних доходів можна застосувати ПСП за місцем праці.

З 1 січня 2021 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2270 гривень.

Відповідно розмір податкової соціальної пільги у 2021 році складе 1135 грн (50% розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня).

Для окремих категорій працівників статтею 169 ПКУ встановлено підвищений розмір ПСП (100%, 150% та 200%).

ПСП застосовують до доходу, якщо він не перевищує прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 і округленого до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 ПКУ).

Граничний дохід для застосування ПСП в 2021 році складає: 2270 грн х 1,4 = 3180 грн.

Джерело: ДПС у Львівській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»