Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Єдинник III групи - неплатник ПДВ отримує послуги від нерезидента: що з ПДВ?

ДФС розглянула питання щодо порядку обкладення ПДВ операції з постачання нерезидентом резиденту-єдиннику послуг із надання доступу до глобальних інформаційних мереж

ДФС у листі від 05.05.2016 р. №10097/6/99-99-15-03-02-15 нагадує, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування і сплати ПДВ та подання звітності з ПДВ (крім ПДВ, що сплачується фізособами та юрособами, які обрали ставку єдиного податку 3%, а також, що сплачується платниками єдиного податку IV групи).

Водночас особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники ПДВ, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Таким чином, особа, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом  такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такою операцією.

Отже, якщо резидентом-єдинником III групи (ставка ЄП 5%) здійснюються операції з придбання у нерезидента послуг, місцем постачання яких визначено митну територію України (зокрема, послуг із надання доступу до глобальних інформаційних мереж), то у такої особи виникає обов'язок щодо нарахування і сплати ПДВ та подання звітності з ПДВ. Зокрема, слід подати Розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податків, на митній території України.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Державна фіскальна служба України
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Нерезиденти , ПДВ , Послуги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?