Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Обмежень щодо строку складання бухгалтерської довідки для віднесення ПДВ до податкового кредиту немає

Чи поширюються строки давності, визначені ст. 102 ПКУ для складання бухгалтерської довідки в зв’язку з початком використання товарів/послуг, необоротних активів, придбаних до 1 липня 2015 року з метою використання не в господарській діяльності або в неоподатковуваних операціях, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності?

ДФС у підкатегорії 101.13 ресурсу "ЗІР" нагадує, що платник податку може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) у вартості товарів/послуг, необоротних активів, придбаних до 1 липня 2015 року, що не були включені до складу податкового кредиту до 1 липня 2015 року при придбанні або виготовленні таких товарів/послуг, необоротних активів, та/або з яких до 1 липня 2015 року були визначені податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ у редакції, що діяла до 31 січня 2015 року, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися після 1 липня 2015 року повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.

З метою застосування п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ податковий кредит визначається на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону про бухоблік.

Враховуючи вищезазначене, ПКУ не передбачено обмежень щодо строку складання бухгалтерської довідки з метою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту.

***

Читайте також: Бухгалтерська довідка: коли та як складаємо?

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Консультації , Податковий кредит

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?