Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Оподаткування операцій з надання нерезидентом хмарних послуг

Резидент — платник ПДВ, який отримує від нерезидента послуги з надання в оренду серверів та інших послуг у сфері інформатизації, є відповідальним за нарахування та сплату ПДВ до бюджету за такою операцією

ДФСУ у листі від 09.01.2018 р. №82/6/99-99-15-02-02-15/ІПК роз’яснила:

1) З урахуванням абзацу третього пп. 14.1.225 ПКУ, якщо винагорода сплачується за використання комп’ютерної програми, яке обмежене умовами використання такої програми користувачем за її функціональним призначенням та кількістю копій, то така винагорода не є роялті для цілей оподаткування.

2) Резидент при виплаті платежів за оренду сервера (дискового місця) нерезиденту утримує податок за ставкою 15%, якщо інше не встановлено правилами міжнародного договору.

3) Сервер підпадає під поняття рухомих речей. Таким чином, оскільки місцем постачання нерезидентом послуг із надання в оренду (лізинг) рухомого майна (у тому числі серверів) та інших послуг у сфері інформатизації резиденту — платнику ПДВ вважається місце, в якому такий резидент — платник ПДВ зареєстрований як суб’єкт господарювання (митна територія України), то операція з постачання вказаних послуг є об’єктом оподаткування ПДВ.

4) Якщо резидент — платник ПДВ на митній території України отримує від нерезидента послуги з надання в оренду (лізинг) рухомого майна (у тому числі серверів) та інших послуг у сфері інформатизації, то такий резидент — платник ПДВ є відповідальним за нарахування та сплату ПДВ до бюджету за такою операцією.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Послуги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?