Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Імпорт товару на умовах товарного кредиту — визначаємо суму ПДВ при розмитненні

Як визначається вартість товару, придбаного в нерезидента на умовах товарного кредиту, для обрахунку бази ПДВ при імпорті? Консультує ДФСУ

У листі від 20.04.2018 р. №1737/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці відповідають, чи включається сума відсотків за товарним кредитом до договірної вартості імпортованого товару з метою визначення бази оподаткування ПДВ?

Бухгалтерський облік таких відсотків у покупця ми розглядали тут>> 

Як бачимо, такі відсотки потрапляють до фінансових витрат покупця і не збільшують первісну вартість придбаного товару. Але, все ж таки, вони сплачуються продавцю. 

Тому в ситуації, коли таким продавцем є резидент-платник ПДВ, податківці наполягають, що відсотки за наданим товарним кредитом є базою для оподаткування ПДВ.  При цьому оподатковуються не окремо, а у складі договірної вартості цих товарів, збільшеної на загальну суму процентів, визначених договором.

Чи працює цей підхід у випадку імпорту товарів? Чи вважатимуть податківці нараховані та сплачені відсотки за товарним кредитом збільшенням договірної ціни імпортованого товару? Чи вимагатимуть в цьому випадку доплачувати ПЗ з ПДВ та вносити коригування до митної декларації? 

Як не дивно, ні. І ось, за роз’ясненням ДФСУ, чому. 

За загальним правилом, за п. 190.1 ПКУ базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III МКУ, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

При цьому, у разі постачання товарів за договорами товарного кредиту (товарної позики, розстрочки), умови яких передбачають сплату (нарахування відсотків, датою збільшення податкових зобов’язань у частині таких відсотків вважається дата їх нарахування згідно з умовами відповідного договору. Оскільки на момент імпорту такі відсотки не нараховані, то договірна вартість визначається без їх врахування. 

Однак, і подальше нарахування відсотків також ніяк не вплине на базу оподаткування і не призведе до збільшення договірної ціни (як у випадку збільшення ціни імпортованого товару про яке ми писали тут>>

На думку податківців, сплата резидентом, платником ПДВ, нерезиденту відсотків за товари, надані ним на умовах товарного кредиту, не змінює базу оподаткування ПДВ.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Нерезиденти , ПДВ , Мито

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?