Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Чи зазначати код ставки, код пільги у РК, складеному до ПН, в якій такий реквізит не зазначався?

ДФСУ розповіла, що зазначати в розрахунку коригування до податкової накладної, яка була складена та зареєстрована за формою, чинною на дату такої реєстрації, та яка не передбачала зазначення коду ставки, коду пільги

ДФСУ у підкатегорії 101.16 ресурсу «ЗІР» роз'яснила, що  згідно з п. 16 Порядку №1307 у графі 8 розділу «Б» податкової накладної зазначається код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються. 

У графі 9 зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної.

У разі здійснення пільгових операцій, які не внесені до вказаних довідників (у зв’язку із запровадженням нової пільги) станом на дату складання податкової накладної, у графі 9 проставляється умовний код «99999999», а у відведеному полі зазначаються відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ та/або міжнародного договору (угоди), якими передбачено звільнення від оподаткування.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних (крім випадків, передбачених Порядком № 1307).

Водночас, якщо виникла необхідність складаня РК до податкової накладної, форма якої не передбачала зазначення в табличній частині податкової накладної коду ставки та коду пільги (була складена та зареєстрована за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957, який діяв до 01.04.2016 р.), то такий розрахунок коригування складається за формою, чинною на дату складання такого розрахунку коригування, у якому вказується дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни.

Коригування такої податкової накладної здійснюється шляхом сторнування рядків податкової накладної, показники яких підлягають коригуванню, та додавання нових рядків з правильними показниками.

Отже, якщо платник ПДВ складає розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена та зареєстрована в ЄРПН за формою, чинною на дату такої реєстрації, та яка не передбачала зазначення коду ставки, коду пільги, то у розрахунку коригування:

  • у рядку, яким сторнується рядок податкової накладної (шляхом обнулення) графа 11 «код ставки» та графа 12 «код пільги» не заповнюється, оскільки форма податкової накладної на той час не передбачала зазначення у табличній частині податкової накладної коду ставки та коду пільги; 
  • додається із зазначенням нового чергового порядкового номера рядок, якого не було у податковій накладній, що коригується, у якому у графі 11 зазначається код ставки, у графі 12 зазначається код пільги, які діють на дату коригування.

***

Читайте також:

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Пільги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі