Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

ДФС викрила схему мінімізації ПДВ на 10 млн грн

Реалізація товарів відбувалась за готівку, а операції з торговими мережами існували лише на папері, товари не перевозились та не надходили до магазинів

В Офісі великих платників податків ДФС розповіли, що під час перевірки однієї з найбільших мереж супермаркетів, яка реалізує продукцію за «економними цінами» викрито схему мінімізації ПДВ.

Податок, сплачений споживачами, які купують товар у супермаркетах, мав всі шанси не дійти до держбюджету.

Схема працювала за таким принципом: підприємство, зареєстроване на підставних осіб, купувало товари та реалізовувало їх за готівку різним суб’єктам господарювання, зазвичай навіть офіційно не зареєстрованим.

Такі схеми дали змогу сформувати підприємству значні обсяги податкового кредиту  без відповідного формування податкових зобов’язань з ПДВ. Торгова мережа «викуповувала» у цих суб'єктів надлишок податкового кредиту.

Отже, реалізація товарів відбувалась за готівку, а операції з торговими мережами існували лише на папері, товари не перевозились та не надходили до магазинів.

За результатами перевірки було донараховано понад 10 млн грн податку на додану вартість.

Джерело
Центральний офіс з обслуговування великих платників
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?