• Посилання скопійовано

Продаєте програмну продукцію: що з реєстрацією платником ПДВ?

Податківці зупинилися на правилах обов'язкової реєстрації платником ПДВ у разі постачання програмної продукції

Продаєте програмну продукцію: що з реєстрацією платником ПДВ?

«Вісник. Офіційно про податки» 

Нормами п. 26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ передбачено тимчасове, з 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р., звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання програмної продукції, а також операцій з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно з абз. 2 — 7 пп. 14.1.225 ПКУ.

 

Довідково:

«Якщо виконавці послуг (робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів не набувають права власності на таку програмну продукцію в процесі її створення, а після завершення виконання таких послуг (робіт) право власності на готову програмну продукцію (її компоненти) набуде замовник, то операції з постачання таких послуг (виконання робіт) не звільняються від оподаткування ПДВ згідно з п. 26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ та відповідно оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою, оскільки звільненню від оподаткуванню ПДВ підлягають операції з постачання програмної продукції, під час яких відбувається перехід права власності на програмну продукцію від виконавця до замовника»

(ІПК ДФС від 16.05.2018 р. № 2185/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

 

Обов’язок реєстрування платником ПДВ виникає у особи, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ), крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої групи (п. 181.1 ПКУ).

Для визначення необхідності обов’язкової реєстрації платником ПДВ при розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, слід враховувати визначення термінів «постачання товарів» та «постачання послуг», наведені у ст. 14 ПКУ, і брати до уваги обсяги такого постачання протягом останніх 12 календарних місяців.

При цьому до загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню:

  • за основною ставкою (20%);
  • ставкою 7 %;
  • нульовою ставкою; 
  • звільнені від оподаткування ПДВ. 

Обсяг операцій з постачання, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не включається*.

______

* Місцем постачання послуг нерезиденту, зазначених у п. 186.2 і 186.3 ПКУ, зокрема послуг з розроблення постачання та тестування програмного забезпечення, є місце, в якому нерезидент зареєстрований як суб’єкт господарювання, тобто за межами митної території України. Тому операції з постачання таких послуг не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ (прим. ред.). 

Отже, для визначення необхідності обо­в’яз­кової реєстрації платником ПДВ підпримство має враховувати у розрахунку загальної суми від здійснення операцій, що підлягають оподаткуванню ПДВ, і операцій з постачання програмної продукції, що звільнені від оподаткування на підставі п. 26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

  • Як розблокувати ПН/РК: правила і поради
    Враховуючи останні зміни щодо оскарження реєстрації ПН/РК в ЄРПН, варто нагадати про важливі моменти взаємодії з податковими органами та використання механізмів з розблокування, наведених у ПКУ, із зразками документів та порадами
    Сьогодні 07:051 3271
  • На яку суму БЕБ запобігло незаконному відшкодуванню ПДВ за І квартал?
    Загалом за І квартал 2024 року аналітики БЕБ надіслали 210 рекомендацій до державних органів та розпорядників державних коштів щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Частина з них стосувалась незаконного відшкодування ПДВ на суму 575 млн грн
    22.04.202434
  • Як сплачувати штраф з ПДВ: з СЕА ПДВ чи з рахунку банку?
    Сплата до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ, задекларованих у поданій звітності з ПДВ, здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника, а сплата штрафних санкцій – з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету
    22.04.2024162
  • Підприємство продає БПЛА: які наслідки з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?
    22.04.202451
  • Чи обовʼязково мати витяг з Реєстру платників ПДВ?
    Ви зареєстровані платником ПДВ. Це означає, що дані про вас податківці внесли до Реєстру платників цього податку. Чи обовʼязково отримувати витяг з цього Реєстру?
    19.04.2024169