Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Як використовувати вивільнені від оподаткування кошти учасників індустріальних парків?

Вивільнені кошти можуть спрямовуватись на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва та впровадження новітніх технологій

Як використовувати вивільнені від оподаткування кошти учасників індустріальних парків?

Уряд затвердив механізм використання вивільнених від оподаткування коштів для учасників індустріальних парків. На засіданні Кабінету Міністрів 30 вересня було прийнято відповідну постанову. Зазначає Мінекономіки.

Зокрема постанова визначає сам термін «вивільнені кошти» як суму податку на прибуток підприємств, що не сплачуються до бюджету та залишаються у розпорядженні платника податку – учасника індустріального парку та спрямовуються на розвиток його діяльності на території (в межах) індустріального парку за напрямами, які затверджені цим порядком.

Вивільнені кошти можуть спрямовуватись на розвиток діяльності учасника індустріального парку за такими напрямами:

  • створення чи переоснащення матеріально-технічної бази;
  • збільшення обсягу виробництва;
  • впровадження новітніх технологій.

Інформація про використання чи невикористання вивільнених коштів надається учасниками індустріальних парків у податковій декларації податку на прибуток підприємств за звітний рік.

«Уряд приділяє багато уваги створенню в Україні сприятливих інвестиційних умов. Саме тому ми зараз удосконалюємо умови роботи індустріальних парків, більшість з яких розташовані на відносно безпечних територіях у західних регіонах. Саме вони сьогодні є одним із важливих механізмів, що сприяють покращенню інвестиційної привабливості регіонів та можуть стимулювати їх економічний розвиток», - заявила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що 7 вересня Уряд визначив механізм ввезення обладнання для індустріальних парків. Таке обладнання ввозиться на митну територію України учасниками індустріальних парків зі звільненням від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість.

Сьогодні до Реєстру індустріальних парків включено 56 промислових майданчиків.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»