Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Як відображати від?ємне значення операцій з ЦП та дериватами — позиція ДПС

Лист ВРУ від 10.09.2012 р. №04-39/10-990 «Щодо листа ДПС України від 09.08.2012 р. №320/0/71-12/15-1217 про обмеження розміру від'ємного значення об'єкта оподаткування для врахування в наступних звітних періодах»

Як зазначає Комітет ВРУ, роз'яснення податкової служби, наведене у листі від 09.08.2012 р. 320/0/71-12/15-1217, не відповідає нормам ПКУ. Нагадаємо, що цим листом ДПС було запропоновано враховувати збиток від операцій з цінними паперами при визначенні фінансового результату від таких операцій у наступних податкових періодах лише у розмірі 25% від суми, яка утворилася станом на 1 січня 2012 року.
У листі від 10.09.2012 р. №04-39/10-990 Комітет ВРУ зазначає, що позиція ДПС суперечить п. 153.8 ПКУ, яким передбачено, що у разі отримання від'ємного фінансового результату (збитку) від проведення таких операцій за підсумками звітного податкового року збиток не враховується при визначенні об'єкта оподаткування платника податку, а переноситься на зменшення фінансового результату від операцій з цінними паперами у наступних звітних періодах.
Історію питання з обмеження збитків щодо цінних паперів дивіться тут:
«Податкова не пробачить фінансистам старі збитки»
«УКБС: ВРУ заборонила ДПСУ стягувати податки зі збитків за цінними паперами»
«УКБС: «ДПСУ штовхає до спекуляцій на фондовому ринку»
«Відображення збитків від операцій з цінними паперами та деривативами»
«ДПС роз'яснила, як відображати від′ємне значення операцій з цінними паперами та дериватами»

Автор:
Царук Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Збитки , Податок на прибуток , Цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?