Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Коригування фінрезультату до оподаткування на суму амортизації, нарахованої на суму індексації (дооцінки)

Податківці зазначили, що фінансовий результат до оподаткування збільшується у тому числі на амортизацію суми індексації (дооцінки), проведеної із застосуванням індексу інфляції

ДФСУ у листі від 29.06.2016 р. №14134/6/99-99-15-02-02-15 нагадала, що об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку) на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III ПКУ.

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст. 138 ПКУ.

Так, згідно з п. 138.1 ПКУ фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до НП(С)БО або МСФЗ.

З огляду на викладене, фінансовий результат до оподаткування збільшується у тому числі на амортизацію суми індексації (дооцінки), проведеної із застосуванням індексу інфляції.

Нагадаємо, що думку з цього приводу висловлювали податківці й раніше, наприклад, у листі від 04.12.2015 р. №26508/10/28-10-06-11. У ньому податківці зробили висновок: дооцінка основних засобів може включатися до вартості основних засобів та амортизуватися для цілей податкового обліку.

Наголосимо, що на сьогодні розділ ІІІ ПКУ не містить норм, які б забороняли збільшувати вартість основних засобів, яка підлягає амортизації, на суму дооцінки. Цей розділ ПКУ не містить також норм щодо додаткових коригувань, які призведуть до перегляду та зменшення нарахованої амортизації, у зв’язку з тим, що вартість основних засобів переоцінилась. 

 

Отже, з огляду на відсутність обмежень у розділі ІІІ ПКУ дооцінка основних засобів може включатися до вартості основних засобів та амортизуватися для цілей податкового обліку. 

Усі новини на тему>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Амортизація , Коригування , Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?