Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Коли роялті на користь нерезидентів слід відображати у декларації?

Податківці зупинилися на вимогах щодо оподаткування податком на прибуток роялті

Досить багато нюансів при поданні податкової декларації з податку на прибуток пов’язано з виплатою роялті на користь нерезидентів.

Розглянемо вимоги щодо оподаткування роялті, які передбачені в ПКУ.

Так, відповідно до ст. 140.5 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується:

  • на суму витрат з нарахування роялті (ст. 140.5.6 ПКУ) (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ) на користь нерезидента (у тому числі нерезидента, зареєстрованого у державах (на територіях), зазначених у пп. 39.2.1.2 ПКУ), що перевищує суму доходів від роялті, збільшену на 4 відсотки чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за даними фінансової звітності за рік, що передує звітному (крім суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону "Про телебачення і радіомовлення"), а для банків - в обсязі, що перевищує 4 відсотки доходу від операційної діяльності (за вирахуванням податку на додану вартість) за рік, що передує звітному (обмеження не застосовуються платником податку, якщо сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки", відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту);
  • на суму витрат по нарахуванню роялті у повному обсязі (ст. 140.5.7 ПКУ), якщо роялті нараховані на користь:
  • нерезидента, який не є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) роялті, за виключенням випадків, коли бенефіціар (фактичний власник) надав право отримувати роялті іншим особам.
  • нерезидента щодо об'єктів, права інтелектуальної власності щодо яких вперше виникли у резидента України.
  • Вимоги цього підпункту не застосовуються до випадків нарахування суб'єктом кінематографії роялті за використання об'єктів права інтелектуальної власності (фільмів, літературних творів, музичних творів, творів образотворчого мистецтва, фотографічних творів, фонограм, відеограм), крім випадків, коли резидент України - суб'єкт кінематографії, у якого виникли майнові авторські та суміжні права внаслідок створення (виготовлення) ним вказаних творів, якщо він у подальшому передав чи здійснив відчуження майнових авторських або суміжних прав нерезиденту та здійснює нарахування роялті за використання цього об'єкта;
  • нерезидента, який не підлягає оподаткуванню у відношенні роялті в державі, резидентом якої він є.

Тож, закликаємо платників бути уважними при поданні декларації з податку на прибуток.  У разі виникнення запитань можна звернутися за допомогою до свого податкового координатора.

Джерело
Центральний офіс з обслуговування великих платників
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Нерезиденти , Податок на прибуток , Роялті

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?