Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №9(14) | 04.10.2018 р.

Чотирнадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – дев’ятий в цьому році (і чотирнадцятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого щодо ведення касових документів.

 

Сьогодні ми:

 • проінформуємо про намір Мінфіну змінити правила реєстрації РРО та використання КОРО;
 • розповімо, як користуватися E-Receipt в Електронному кабінеті;
 • визначимося, яких наслідків чекати за зроблені помилки у КОРО за 2018 рік та за минулі роки;
 • дізнаємося, які обмеження встановлені для використання готівки підзвітними особами;
 • з’ясуємо, коли не обов’язково заповнювати у ВКО графу «Видати» при здачі готівки до банку;
 • проконсультуємо, чи поширюються готівкові обмеження на виплату дивідендів;
 • …а також зазначимо про плани НБУ зняти готівкові обмеження з операції щодо виплати зарплати.

Гарного вам читання!

 

***

КОРО будемо застосовувати тільки у разі виходу з ладу РРО
10 вересня Мінфін оприлюднив проект наказу з довжелезною назвою «Про затвердження змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій» (завантажити з сайту Мінфіну).

Текст змін можна переглянути тут.

Проектом наказу Мінфіну передбачається:

 • спростити реєстрацію РРО та порядок введення їх в експлуатацію;
 • запровадити механізм обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО;
 • змінити порядок використання та ведення КОРО.

Детально про всі зміни, які встановлено проектом наказу, ми розглядали окремо у своїй аналітиці.

 

Тестовий запуск E-Receipt та перегляду фіскального касового чеку
26 вересня податківці повідомили про Тестовий запуск E-Receipt та перегляду фіскального касового чеку. Для тестування потрібно використовувати безоплатне клієнтське ПЗ для операційних систем Windows та Android. (Його розміщено за посиланням).

Для реєстрації кас та касирів у приватній частині Електронного кабінету створено електронний сервіс «Експериментальний проект РРО». Даний сервіс надає можливість платникам обрати із запропонованого списку господарську одиницю, де розміщено касу, пілотний проект, у якому вона візьме участь, та зареєструвати в режимі онлайн касу та касирів.

Формування електронного чеку здійснюється за допомогою довідника номенклатури товару. Але його необхідно заповнити до початку роботи з касою відповідно до інструкції користувача (її теж можна завантажити з сайту ДФС).

Згодом ДФС розробила та оприлюднила інструкцію щодо користування E-Receipt. Її можна переглянути в нашій новині.

 

Податківці – про обмеження щодо готівкових розрахунків через підзвітну особу
В індивідуальній консультації від 23.08.2018 р. №3719/6/99-99-14-03-03-15/ІПК податківці вказали, що:

 1. готівкові обмеження поширюються й на розрахунки через підзвітну особу і становлять 10 тис. грн в день;
 2. видача підзвітній особі готівки під звіт проводиться за умови звітування нею за раніше отримані під звіт суми;
 3. готівка видається під звіт:
  • на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини на строк не більше 10 р. дн;
  • на закупівлю брухту чорних металів і брухту кольорових металів – на строк не більше 30 р. дн від дня видачі готівки під звіт;
  • на всі інші виробничі (господарські) потреби – на строк не більше 2 р. дн, включаючи день отримання готівки під звіт;
 4. строк використання готівки може бути продовжено, якщо готівка одночасно була видана як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих питань. Строк використання такої готівки продовжується до завершення строку відрядження.

 

Виплата зарплати – без готівкових обмежень: проект змін до Положення №148
5 вересня НБУ оприлюднив проект своєї постанови «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». Ним пропонується не застосовувати граничні суми розрахунків готівкою на виплати, пов’язані з оплатою праці. Відповідне уточнення пов’язане з дотриманням вимог законодавства про працю.

Цим же проектом передбачається надати можливість відокремленим підрозділам оприбутковувати готівку при застосуванні РРО без ведення касової книги через подання електронних копій розрахункових документів та Z-звітів до ДФС в день надходження готівки.

 

Коли не обов’язково заповнювати у ВКО графу «Видати» при здачі готівки до банку?
На думку податківців при проведенні інкасації уповноваженою особою банку реквізит «Видати» у ВКО може не заповнюватися. У своїй індивідуальній консультації від 15.08.2018 р. № 3549/6/99-99-14-05-01-15/ІПК вони навели умову незаповнення цього реквізиту.

Це можливо, якщо до нього додаються квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку або примірник супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчений підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача.

 

Звертаємо увагу: відповідно до Положення №148 реквізит «Видати» має бути заповнений в будь-якому разі. На цьому наголошував й Нацбанк у роз’ясненні від 12.06.2018 р. №50-0007/32326.

 

Наостанок – одна аналітика (для передплатників) та одне роз’яснення від ДФС
Як відображалися готівкові надходження в КОРО згідно з Положенням №637 до 5 січня 2018 року? Що змінилося після затвердження Положення №148? Як за умов дії нового порядку ведення касових операцій штрафуватимуть за старі порушення? Про це ми пишемо тут.

А позицію ДФС щодо правил застосування готівкових обмежень при виплаті дивідендів читайте у цьому листі ДФС («Підприємство має право проводити розрахунки протягом одного дня на виплату дивідендів з однією фізичною особою у розмірі до 50 000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно»).

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Готівка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі