Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №2(30) | 13.02.2020 р.

Тридцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – другий у цьому році (і тридцятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО.

За три тижні, які минули з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

 

 • визначимося, чи потрібно використовувати РРО у разі продажу власної продукції;
 • роз’яснимо, для кого зазначення кодів УКТ ЗЕД у фіскальних чеках буде обов'язком;
 • поговоримо про штрафи, які будуть чекати на СГ за невикористання програмних РРО;
 • наголосимо, що податківці наполягають на застосуванні РРО у разі оплати через Приват24;
 • розповімо, як зберігати електронні Z-звіти;
 • зупинимося на етапах впровадження обов’язкового застосування РРО для фізосіб-«єдинників».

Гарного Вам читання!

***

 

Реалізуєте власну продукцію за готівку: чи потрібен РРО?
Чернівецькі податківці нагадали, що РРО не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій.

До продукції власного виробництва відноситься продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили.

 

Для кого зазначення кодів УКТ ЗЕД у фіскальних чеках буде обов'язком?
Починаючи з 19 квітня 2020 року зазначення для всіх підакцизних товарів у фіскальних чеках коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД буде обов’язковим.

До підакцизних товарів належать:

 • спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);

 • тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

 • пальне;

 • автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

 • електрична енергія.

Якщо розрахунки за ці товари проводитимуться готівкою або за допомогою платіжних карток, що вимагає застосування РРО, то в такий РРО необхідно застосувати режим попереднього програмування найменування таких товарів та їх кодів згідно з УКТ ЗЕД. Про це ми зазначали тут.

 

Не провели розрахункову операцію через програмний РРО: які штрафи?
Полтавські податківці нагадали, що з 19 квітня за непроведення розрахункових операцій через програмні РРО з фіскальним режимом роботи до суб'єктів господарювання будуть застосовуватися фінансові санкції у таких розмірах:

 • 100% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

 • 150% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

 

Податківці наполягають на застосуванні РРО у разі оплати через Приват24
ДПС в індивідуальній консультації від 31.01.2020 р. №398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК зробили дуже цікавий висновок. На їхню думку, при здійсненні виключно безготівкової форми оплати (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку) споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення РРО можна не застосовувати.

Водночас при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших (тобто із застосуванням ЕПЗ) застосування РРО є обов'язковим.

З чим ми погодилися, а з чим – ні, читайте у нашій аналітиці.

 

Зберігання Z-звітів: нагадування від ДПС для користувачів РРО
Зберігання роздрукованих фіскальних звітних чеків у разі здійснення розрахункових операцій забезпечується суб'єктом господарювання у зручний для нього спосіб.

Крім того, суб'єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних «Z-звітів») в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ.

На підставі цих особливостей податківці в ІПК від 10.01.2020 р. №50/6/99-00-05-04-01-06/ІПК зауважили, що суб'єкти господарювання, які здійснюють переказ коштів із застосуванням ПТКС, незалежно від прийняття рішення щодо ведення КОРО, зобов'язані щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій та зберігати в електронній формі протягом 1095 к. дн.

Крім того, такі суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечувати зберігання використаних КОРО та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

Про це ми зазначали тут.

 

І наостанок – аналітика від редакції
Хто має з 19 квітня почати працювати з РРО? На кого це поширюватиметься з 1 жовтня? Коли можна не застосовувати РРО? Про це читайте тут.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Готівка , Розрахункова книжка , КОРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі