Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №6(34) | 12.06.2020 р.

Тридцять четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – шостий у цьому році (і тридцять четвертий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

 

  • розповімо про оновлення Положення касових операцій;
  • зауважимо, що податківці продовжують наполягати на застосуванні РРО при розрахунках через ПРИВАТ24, LIQPAY, PORTMONE, FONDY;
  • наголосимо, що Мінфін і ДПС завершують розробку додатку «РРО в смартфоні»;
  • з’ясуємо, що робити у разі  виявлення виробничого дефекту в РРО;
  • нагадаємо, які терміни видачі готівкових коштів під звіт.

Гарного вам читання!

 

***

ПРИВАТ24, LIQPAY, PORTMONE, FONDY: податківці наполягають на застосуванні РРО 
У черговій ІПК від 30.04.2020 р. №1763/ІПК/18-28-05-06-23 податківці зробили висновок: якщо споживач розрахувався за товар зі застосуванням платіжних карт за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY, ПРИВАТ24 та інших аналогічних дозволених (зареєстрованих) в Україні, такі операції продавцем (ФОП - платником єдиного податку третьої групи, при перевищенні в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень) здійснюються з обов’язковим застосуванням РРО.

Крім того, податківці зауважили: якщо версія програмного забезпечення РРО дозволяє автоматично зберігати у пам’яті РРО інформацію щодо «кінцевого залишку» готівки, після здійснення операції «службове видача», зокрема з метою інкасації коштів, проведення операції «службове внесення» є недоцільним, за умови забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків.

 

Мінфін і ДПС завершують розробку додатку «РРО в смартфоні»
Мінфін розповів, що вони спільно з ДПС завершують підготовку до запуску безкоштовного фіскального додатку для програмного РРО, який вже найближчим часом розпочне роботу в тестовому режимі.

Протягом місяця представники бізнесу матимуть можливість ознайомитись з функціоналом додатку в Електронному кабінеті платника податків, протестувати його та надати пропозиції щодо його вдосконалення.

Вже з 1 серпня 2020 року продукт буде доступний для повноцінного використання для всіх охочих на безоплатний основі.

 

Виявили виробничий дефект в РРО: хто відповідає?
Дніпропетровські податківці наголосили, що у разі встановлення при застосуванні РРО виробничих дефектів у його конструкції чи програмному забезпеченні, які дозволяють спотворювати інформацію про обсяг розрахункових операцій чи обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, яка заноситься до фіскальної пам’яті, до виробника чи постачальника такого РРО застосовується фінансова санкція у розмірі 500 нмдг.

При цьому такі РРО підлягають конфіскації, виробник або постачальник зобов’язаний повернути їх вартість суб’єкту господарювання, а зазначена модель у встановленому порядку виключається з Державного реєстру РРО.

 

Які терміни видачі готівкових коштів під звіт?
Готівка видається під звіт:

  • на закупівлю сільськогосподарської продукції та вторинної сировини на строк не більше 10 робочих днів;

  • на закупівлю брухту чорних і кольорових металів – на строк не більше 30 робочих днів від дня видачі готівки під звіт;

  • на всі інші виробничі (господарські) потреби – на строк не більше  2 робочих днів, включаючи день отримання готівки під звіт.

Видача підзвітній особі готівки під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Про це ми писали ось тут.

 

І наостанок – аналітика від редакції
Зміни, внесені до Положення №148, ставатимуть чинними поступово. Зокрема, з 1 серпня 2020 року запрацюють зміни, зумовлені застосуванням програмних РРО, а отримати готівку з кас торговельних підприємств стане простіше. Про це ми докладно розповіли ось тут.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Готівка , Розрахункова книжка , КОРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі