Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №8(36) | 07.08.2020 р.

Тридцять шостий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – восьмий у цьому році (і тридцять шостий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

 

  • визначимося, чи слід застосовувати ПРРО або РРО при безготівкових розрахунках;
  • зупинимося на особливостях формування Z-звіту при роботі з ПРРО;
  • наголосимо, що з 1 серпня запрацювали ПРРО від ДПС;
  • розповімо про нові правила роботи з РРО з 1 серпня;
  • з’ясуємо, чи діють готівкові обмеження на внески засновників у касі.

Гарного вам читання!

 

***

Чи слід застосовувати ПРРО або РРО при безготівкових розрахунках?
Податківці у підкатегорії 109.03 «ЗІР» зупинилися на нормах Закону №265Інструкції №22 та зробили такий висновок. При здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (зі застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або програмного РРО є обов’язковим.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовується. Про це ми зазначали тут.

Зауважимо, що податківці в інших своїх роз'ясненнях зазначили, що при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших (тобто зі застосуванням ЕПЗ) застосування РРО є обов’язковим. Про це читайте тут.

 

Особливості формування Z-звіту при роботі з ПРРО 
Тернопільські податківці наголосили, що фіскальний звітний чек (Z-звіт), створюється ПРРО щоденно. Z-звіт може бути сформованим в електронній формі або роздрукованим. Фіскальний звітний чек ПРРО підлягає реєстрації (фіскалізації) на фіскальному сервері Державної податкової служби.

Після передачі до фіскального сервера Z-звіту й отримання відповідного підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається за бажанням суб’єкта господарювання в зручний для нього спосіб.

 

З 1 серпня запрацювали ПРРО від ДПС
З 01.08.2020 року суб’єкти господарювання розпочали застосовувати програмні РРО під час здійснення розрахункових операцій.

У реєстрі програмних реєстраторів розрахункових операцій станом на 10 годину зареєстровано 6,5 тис. ПРРО.

Фіскальний сервер забезпечує фіскалізацію чеків в он-лайн режимі з програмними РРО.

Тобто для фіскалізації розрахункових операцій як альтернативу касовим апаратам можна застосовувати програмні РРО, які встановлені на гаджети. Про це ми писали ось тут.

 

Засновник вносить кошти через касу: що з обмеженнями? 
Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (фізичною особою – підприємцем), які установлені п. 6 розд. ІІ Положення №148, поширюються на розрахунки за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі на внески до статутного фонду. Тож готівкові обмеження поширюються на внески до статутного фонду. Про це ми зазначали тут.

 

І наостанок – аналітика від редакції
З 1 серпня 2020 року запрацюють не лише зміни в Закон про РРО, а й до ПКУ. А ще кілька нових наказів. У результаті розпочнеться застосування програмних РРО та будуть діяти оновлені норми щодо роботи з РРО. Проте це не єдині новації. Про це все читайте ось тут.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Розрахункова книжка , КОРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі