Головна Усі новини Тематичні розсилки Контролюючі органи і перевірки

«Контролюючі органи і перевірки» №21(30) | 04.12.2018 р.

Тридцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому

Це – вже двадцять перший з початку року (і тридцятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому.

З моменту написання попередньої розсилки минуло два тижні і нам є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

 • наведемо на підставі роз’яснення Держпраці 4 найпоширеніші порушення трудового законодавства;
 • дізнаємося про плани ДФС створити нові електронні сервіси – Електронний акциз (Е-Акциз) та Електронний аудит;
 • поговоримо про затвердження Держпродспоживслужбою плану перевірок на 2019 рік;
 • зазначимо, що при незнайденні покупцем фіскального чека на сайті ДФС продавцю слід чекати на перевірку;
 • проінформуємо, що до плану-графіка перевірок на 2019 рік потраплять на 10% менше підприємств;
 • з’ясуємо, як збільшаться фінштрафи за порушення трудового законодавства у 2019 році.

Гарного вам читання!

***

Якими будуть штрафи за порушення трудового законодавства у 2019 році?
Фахівці Держпраці у Хмельницькій області нагадали, що згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4173 грн та у погодинному розмірі – 25,13 грн.

На підставі цієї інформації вони розрахували фінштрафи на порушення трудового законодавства на 2019 рік. А саме:

 • 125 190 грн за кожного працівника (це 30 мінімальних зарплат, у 2018 році – 111 690 грн) за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ;

 • 41 730 грн за кожного працівника (10 мінімальних зарплат, у 2018 році це 37 230 грн) – за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за неоплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

 • 12 519 грн (3 мінімальні зарплати, у 2018 році – 11 169 грн) – за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплату їх не в повному обсязі;

 • 41 730 грн за кожного працівника (10 мінімальних зарплат, у 2018 році це 37 230 грн) – за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу»«Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

 • 4 173 грн (1 мінімальна зарплата, у 2018 році це 3723 грн) – за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

 

ТОП-4 найпоширеніших порушень трудового законодавства
Фахівці Держпраці у Херсонській області навели найпоширеніші порушення трудового законодавства при прийнятті на роботу. А саме:

 1. випробувальний термін без оформлення трудових відносин;

 2. порушення правил встановлення терміну випробування;

 3. стажування замість прийняття на роботу;

 4. виконання робіт на постійній основі за договором ЦПХ без оформлення трудових відносин.

 

Електронний акциз (Е-Акциз) та Електронний аудит – у планах ДФС
20 листопада відбувся перший Київський податковий форум, проведений за ініціативи ДФС у м. Києві. На ньому також взяв участь в.о. Голови ДФС Олександр Власов. За його словами, фіскальною службою вже взято курс на максимальну автоматизацію процесів.

«Ми хочемо бути сучасною, комфортною службою, запроваджуємо електронні сервіси для платників, автоматизуємо процеси всередині. І, як результат, йдемо до спрощення податкових та митних процедур, полегшення ведення бізнесу в Україні, залучення інвестицій», – наголосив Олександр Власов.

Якими будуть нові сервіси Електронний акциз (Е-Акциз) та Електронний аудит, читайте у нашій новині.

 

До кого завітає Держпродспоживслужба з плановою перевіркою у 2019 році?
Держпродспоживслужба затвердила:

 • Щорічний план державного контролю Держпродспоживслужби у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини на 2019 рік (наказ від 27.11.2018 р. №965) (завантажити план). З цією метою Держпродспоживслужба у 2019 році планує завітати до 22 522 підприємств та підприємців.

 • Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2019 рік (наказ від 26.11.2018 р. №964) (завантажити план). Цей план налічує 21 897 госпсуб'єктів.

Як повідомляють у Держпродспоживслужбі, планові заходи державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання у 2019 році здійснюватимуться відповідно до наказу №965.

А щорічний план державного контролю розроблений відповідно до постанови КМУ від 31.10.2018 р. №896. Ним встановлено процедуру визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю у формі інспектування та аудиту.

 

Покупець не знайшов фіскального чека на сайті ДФС – чекайте на перевірку
Податківці наголосили, що за результатами отриманих звернень споживачів про відсутність того чи іншого фіскального чека в інформаційних базах ДФС, податківцями проводяться фактичні перевірки суб’єктів господарювання.

За їх результатами встановлюються порушення вимог чинного законодавства в частині невидачі фіскальних чеків, відсутності на товарах марок акцизного збору, порушення порядку обліку товарних запасів, програмування РРО тощо.

Про це та про перші результати проведення перевірки в рамках таких заходів читайте в нашій новині.

 

До плану-графіка перевірок на 2019 рік потраплять на 10% менше підприємств, ніж у 2018 році
«Затверджені ризики є застарілими і вже не можуть об’єктивно характеризувати те чи інше підприємство. Ми зараз здійснюємо перегляд критеріїв ризиковості, визначаємо їх актуальність та пріоритетність. І вже планування перевірок на 2019 рік буде здійснено з урахуванням актуалізованих ризиків. Вони будуть оприлюднені на веб-порталі ДФС для того, щоб бізнес розумів, у якому випадку фіскальна служба прийде до нього з перевіркою», – зазначив Євген Бамбізов.

При цьому у планах ДФС зменшити щонайменше на 10% кількість підприємств, які потраплять до плану-графіка проведення перевірок на 2019 рік. Про це все ми писали тут.

Великий Бухгалтерський Семінар

Головна бухгалтерська подія зими вже 11 грудня – приєднуйтеся зараз!
Вже за тиждень, 11 грудня, відбудеться Великий Бухгалтерський Семінар.

На вас чекають: шість зіркових лекторів, важливі та актуальні теми, багатопотоковий формат, розширені блоки відповідей на запитання, відеозапис семінару.

Для учасників у залі приємним завершенням дня стане комедійна вистава з Ольгою Сумською, Віталієм Борисюком та Володимиром Горянським – «Кохання-зітхання».

Всі отримають королівський подарунок – прикрасу, виготовлену ексклюзивно для учасників семінару! А при оплаті квитка до 5 грудня – ще й Податковий кодекс України у подарунок.

Поспішайте, адже кількість місць обмежена.

Приєднуйтесь до залу або ставайте online-учасником семінару

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему перевірок ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 49 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Контрольно-ревізійна служба , Перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?