Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №7(11) | 31.07.2018 р.

Одинадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизам: на алкоголь, тютюн, паливо тощо

Це – вже одинадцятий (і сьомий у 2018 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки пройшов майже місяць; подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

 • зупинимося на правилах зберігання тютюнових виробів у виробництві та торгівлі;
 • поговоримо про можливі зміни у положенні про акцизні марки;
 • з’ясуємо, чи потрібно складати акцизні накладні на реалізацію імпортних нафтопродуктів за договором комісії;
 • розповімо, коли виникає акцизний податок при використанні пального в господарській діяльності;
 • проінформуємо про намір депутатів продовжити до кінця 2021 року застосування знижених ставок акцизу на вживані авто;
 • визначимося, чи потрібно отримувати роздрібну ліцензію для продажу столових він;
 • та дізнаємося, чи слід обладнувати АЗС витрато- та рівнемірами-лічильниками.

Гарного вам читання!

 

***

Правила зберігання тютюнових виробів у виробництві та торгівлі
Податківці у своїй консультації від 05.07.2018 р. №2972/6/99-99-12-01-01-15/ІПК зазначили, що тютюнові вироби можуть бути передані на відповідальне зберігання іншим суб’єктам господарювання. Але тютюн можна зберігати тільки у приміщенні, відомості про які внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Це потрібно врахувати при пошуку місця зберігання.

Сама передача повинна бути оформлена договором ЦПХ, метою якого є виникнення зобов’язань із надання послуг зі зберігання, а всі учасники таких відносин повинні мати ліцензії на оптову торгівлю тютюном.

Нашу новину про це читайте тут.

 

Положення про акцизні марки хочуть змінити
9 липня на веб-порталі ДФС було розміщено доопрацьований проект постанови КМУ (завантажити). За ним пропонується:

 • встановити новий строк сплати акцизного податку – протягом п’яти робочих днів після отримання марок;
 • зазначати суми на акцизних марках акцизного податку для алкогольних напоїв іноземного виробництва у розмірі, який буде діяти на момент виробництва марки;
 • заборонити вимагати контролюючим органам від всіх покупців марок акцизного податку документів, не передбачених статтею 226 ПКУ;
 • здійснювати продаж марок акцизного податку імпортерам алкогольних напоїв і тютюнових виробів на підставі заяви, поданої в електронній формі, замість паперової.

Докладніше про це – за посиланням.

 

Продавати столові вина можна без ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем
Дія Закону №481 не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, крім випадків, передбачених цим законом. Але на продавців столових вин поширюються вимоги щодо продажу алкогольних напоїв.

Зокрема, такі обмеження передбачені у ст. 15-2 та ст. 15-3 Закону №481. Вони забороняють продаж столових вин:

 • особами, які не досягли 18 років;
 • особам, які не досягли 18 років;
 • у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;
 • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
 • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
 • з торгових автоматів;
 • з рук;
 • у невизначених для цього місцях торгівлі.

Про це докладніше читайте у нашій новині.

 

Як складати АН у разі реалізації імпортних нафтопродуктів за договором комісії
Податківці з Офісу великих платників вказали, що за договором комісії комісіонер зобов'язується за дорученням комітента за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

А за пп. 212.1.15 ПКУ саме суб'єкт господарювання, який ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України, є платником акцизного податку. Відповідно він має зареєструватися платником акцизного податку.

Саме тому комісіонер, який вже зареєструвався платником акцизиного податку, має складати АН та реєстувати їх в ЄРАН на будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів комісії.

 

Знижені ставки акцизу на вживані авто пропонують продовжити до кінця 2021 року
24 липня 2018 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №9004 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо продовження дії знижених ставок акцизного податку на вживані транспортні засоби». Ним пропонується внести зміни до підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ та продовжити дію знижених ставок акцизного збору на транспортні засоби, що були у використанні, до 31 грудня 2021 року. (Нагадаємо, що за чинними нормами ПКУ така пільга діє до 31 грудня 2018 року).

Крім того, депутати вирішили обмежити дію пільгових ставок з акцизу для легкових автомобілів, якщо вони вироблені до 1 січня 2013 року.

Ми пишемо про це тут.

 

Наостанок – дві аналітики від редакції

Чи потрібно буде обладнувати витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками АЗС? Що таке акцизний склад? Які об'єкти не є акцизними складами (і на них лічильники пального встановлювати не потрібно)? Про це все читайте у нашому коментарі до індивідуальної податкової консультації від 22.06.2018 р. №2794/6/99-99-12-02-02-15/ІПК.

Хто є платниками акцизного податку? Які операції оподатковуються акцизом? В яких випадках використання пального у діяльності СГ призводить до сплати акцизного податку? Читайте в нашій аналітиці (для передплатників).

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 49 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?