Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №11(26) | 13.11.2019 р.

Двадцять шостий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже двадцять шостий (і одинадцятий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку.

Від минулої розсилки минув майже місяць і нам є про що розповісти.

Сьогодні ми:

 • дізнаємося, в яких випадках можна зареєструвати другий примірник АН в ЄРАН з 28 жовтня;
 • розповімо, як влада планує боротися з тіньовим обігом сигарет і алкоголю;
 • визначимося, чи вважається використання для власних потреб пального його реалізацією;
 • проінформуємо, що можна буде зберігати пальне без ліцензії, але на підставі декларації;
 • з’ясуємо, які зміни хочуть внести у строки реєстрації АН та РК;
 • наголосимо, що до 30 листопада не буде штрафів за несвоєчасну реєстрацію АН та РК до них.

Гарного Вам читання!

***

 

До 30 листопада – без штрафів за несвоєчасну реєстрацію АН та РК до них
Законом від 20.09.2019 р. №129-ІХ, крім норм щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, передбачається низка інших не менш цікавих змін.

Одна з них – пролонгація періоду незастосування штрафів за несвоєчасно зареєстровані акцизні накладні.

Завдяки змінам штрафи, передбачені пп. 120-2.1 – 120-2.3 ПКУ (за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію АН/РК до них/другого примірника АН), не застосовуються до АН/РК, які платник зобов’язаний скласти з 1 липня по 30 листопада 2019 року.

Щодо інших штрафів за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, то все залишається по-старому:

Про це ми писали ось тут.

 

В яких випадках можна зареєструвати другий примірник АН в ЄРАН з 28 жовтня?
8 листопада податківці повідомили, що з 28.10.2019 року розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної.

Але така реєстрація можлива тільки за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в ЄРАН згідно з п. 23 розділу 5 Перехідних положень ПКУ.

Про це та про те, як виправити помилки  у першому примірнику АН, читайте тут.

 

Як влада планує боротися з тіньовим обігом сигарет і алкоголю?
Міністр КМУ Дмитро Дубілет заявив, що в Уряді запустили проект, у рамках якого спробують знову зробити ринки сигарет та алкоголю «білими».

«Є така проблема, як тіньовий обіг підакцизних товарів, є такий поліграфкомбінат "Україна" - це підприємство випускає акцизні марки. За останні кілька років кількість замовлених марок зменшилася в два рази. Щось мені підказує, що це не пов'язано з тим, що українці стали менше пити або курити.

Це пов'язано з тим, що значна частина продукції "переїхала" в тінь. У силу різних причин. Є ж непрямі ознаки, за якими оцінюють реальний ВВП, незалежно від податкових надходжень. Якщо порівняти реальний обіг і той, який відображений у податковій, то ця різниця досягає мільярдів гривень.

Якщо вивести "на світло" хоча б половину тіньового ринку сигарет і алкоголю, то це принесе в бюджет додатково 5-10 млрд грн на рік. Але ще більш важливо, що українці будуть менше труїтися або навіть вмирати від неякісної продукції, розлитої незрозуміло де», – сказав Дубілет.

 

Використовуєте пальне для власних потреб: чи є це реалізацією?
Львівські податківці зауважили, що не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

 • у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;

 • при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Отже, суб’єкт господарювання, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання вважається особою, що реалізує пальне, за умови, що є розпорядником акцизного складу.

 

Зберігання пального без ліцензії, але на підставі декларації: альтернативний законопроект
24 жовтня 2019 року у Верховній Раді з'явився альтернативний проект Закону №2248-1. Цим документом планується виправити ситуацію щодо неможливості зберігання без ліцензії (яку неможливо отримати) пального суб'єктами, які використовують його для власних потреб.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до Закону №481/95-ВР щодо запровадження принципу декларування місць зберігання пального, яке використовується виключно для власних потреб і не реалізується третім особам. Про це читайте у нашій новині.

 

Зміна в строках реєстрації АН та РК до удосконалення СЕА РП та СЕ: законопроект
25 жовтня 2019 рокуу Верховній Раді зареєстровано законопроект №2317 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)». Його авторами є Д. Гетманцев, О. Устенко та ще три нардепи.

Законопроектом пропонується удосконалити роботу системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕА РП та СЕ) та спростити умови ліцензування для суб’єктів господарювання. А саме:

 1. визначити випадки, у яких складаються зведені акцизні накладні та змінити термін для їх реєстрації до 15 календарних днів;

 2. надати можливість підприємствам роздрібної торгівлі самостійно обирати спосіб складання акцизних накладних у разі відпуску через колонки (щоденну чи зведену);

 3. для промислових споживачів подовжити термін для подання довідки форми 2  до 15 календарних днів;

 4. уточнити кількість та види ознак для акцизних накладних для полегшення обліку та систематизації використаних обсягів пального;

 5. передбачити право на отримання інформації особою, що видала вексель щодо всіх акцизних накладних, які складені на постачання пального за векселем, який вона видала;

 6. надати можливість складення розрахунків коригування до акцизних накладних,  для виправлення помилкових реквізитів отримувача;

 7. передбачити розміщення на офіційному веб-сайті ДПС інформації про акцизні склади, зареєстровані в СЕА РП та СЕ;

Про це докладніше читайте у нашій новині.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі