Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №5(32) | 15.05.2020 р.

Тридцять другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже тридцять другий (і п’ятий у 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минув місяць і нам є про що розповісти.

Сьогодні ми:

 

 • дізнаємося, як виправити помилку у графі 02.2 довідки про залишки пального;
 • розповімо, скільки потрібно заявок у разі перевезення одним бензовозом пального з різними кодами УКТ ЗЕД;
 • з’ясуємо, коли податківці можуть відмовити в отриманні ліцензії на операції з пальним;
 • зазначимо, чи будуть штрафувати під час карантину у разі порушення правил здійснення операцій з пальним;
 • визначимося, чи поширюється мораторій на фактичні перевірки підакцизних товарів.

Гарного Вам читання!

***

 

Платник акцизу порушив правила здійснення операцій з пальним під час карантину: чи будуть штрафи?
Податкові органи мають право у період карантину застосовувати санкції до платників акцизу:

 • за порушення обліку виробництва зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (ст. 128-1228 ПКУ);

 • за порушення цільового використання пального, спирту етилового (ст. 229 ПКУ);

 • за порушення вимог щодо обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками (ст. 128-1 ПКУ);

 • за порушення вимог щодо здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів пального;

 • за здійснення операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку – порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах (ст. 117 ПКУ).

 

Чи поширюється мораторій на фактичні перевірки підакцизних товарів?
Дніпропетровські податківці наголосили, що мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року не розповсюджується також і на фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства щодо обігу підакцизних товарів та оподаткування акцизним податком, зокрема щодо:

 • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

 • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

 • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

 • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених пп. 80.2.280.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

 

Як виправити помилку у графі 02.2 довідки про залишки пального?
У підкатегорії 114.11.02 «ЗІР»  податківці зауважили, що основна Довідка формується після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та надсилається не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

 Коригуючі Довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у Довідках інформації. Коригуюча Довідка подається не частіше одного разу на добу.

Тому для виправлення помилки у графі 02.2 «кінець звітної доби» Довідки платнику необхідно протягом трьох календарних днів з дати виявлення такої помилки подати коригуючу Довідку з зазначенням правильної дати звітної доби.

 

Один бензовоз перевозить пальне з різними кодами УКТ ЗЕД: як бути зі заявками? 
Якщо один транспортний засіб використовується кілька разів на добу для переміщення пального з одним і тим самим кодом УКТ ЗЕД і при цьому не змінюються дані щодо адрес місцезнаходження, пунктів навантаження та розвантаження пального відповідно, суб’єктом господарювання подається одна Заявка.

Якщо такий транспортний засіб переміщує паливо з різними кодами УКТ ЗЕД, на кожне таке переміщення суб’єктом господарювання подається нова Заявка.

У разі, якщо в зазначений період відбуваються зміни у відомостях щодо пунктів навантаження/розвантаження, вони мають відображатись окремими рядками поданої Заявки, або у новій Заявці. Про це докладніше читайте ось тут.

 

Коли податківці можуть відмовити в отриманні ліцензії на операції з пальним?
У підкатегорії 113.04 «ЗІР»  податківці зауважили, що підставою для відмови заявнику у видачі ліцензії на зберігання пального є не внесення річної плати за ліцензію, неподання чи подання не в повному обсязі завірених заявником копій документів для отримання ліцензії на зберігання пального, передбачених ст. 15 Закону №481, подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

При цьому акцизний склад має перебувати на обліку у контролюючому органі і про нього, як про об’єкт оподаткування, повідомлено контролюючий орган (подано повідомлення за формою №20-ОПП).

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі