Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №12(39) | 10.12.2020 р.

Тридцять дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже тридцять дев’ятий (і дванадцятий у 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минув майже місяць і нам є про що розповісти. Сьогодні ми:

 

 • розкажемо, що бот ДПС доповнено новими режимами для платників акцизу та ПДВ;
 • роз’яснимо, як виправити помилку в графі «Реквізити митної декларації» акцизної накладної;
 • наголосимо, що з 2021 року почнуть застосовуватися штрафи за операції з пальним;
 • дізнаємося, чи має АЗС розміщувати у місці торгівлі роздрібну ліцензію на пальне;
 • наведемо особливості заповнення додатку 1-1 декларації акцизного податку.

Гарного вам читання!

***

 

Е-сервіс ДПС InfoTAX доповнено новими режимами для платників акцизу
2 грудня ДПС повідомила, що в боті InfoTAX з’явився новий режим «СЕА РПСЕ», який надає користувачам-платникам акцизного податку актуальну інформацію щодо:

 • суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати акцизні накладні по кожному складу та виду пального в Єдиному реєстрі реалізації пального та спирту етилового;

 • суми залишку на Казначейскому рахунку.

Режим «СЕА ПДВ» доповнено інформацією про суми податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України.

На сьогодні InfoTAX надає близько 20 сервісів, до яких під’єдналося понад 7 тис. користувачів.

 

Як виправити помилку в графі «Реквізити митної декларації» акцизної накладної
Податківці у підкатегорії 114.11.03 «ЗІР» зауважили, що з метою виправлення помилки в графі «Реквізити митної декларації» акцизної накладної особа, яка склала таку акцизну накладну, повинна скласти розрахунок коригування акцизної накладної форми «П» або форми «С» з кодом виду коригування «1».

У верхній лівій частині розрахунку коригування акцизної накладної зазначаються коди операцій для складання в одному примірнику, зокрема, при виправленні помилки в графі «Реквізити митної декларації» зазначається цифровий код операції – «4» – ввезення пального на митну територію України або «5» – вивезення пального за межі митної території України.

При цьому:

 • заповнюється розд. I розрахунку коригування;

 • зазначається операція виключно за одним кодом УКТ ЗЕД.

У такому розрахунку коригування:

 • у графі 1 зазначається порядковий номер рядка;

 • до граф 2 та 3 з акцизної накладної переносяться дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;

 • до граф 4 та 5 вноситься показник коригування (зменшення) обсягу ввезеного (вивезеного) пального (спирту етилового) з відповідним знаком (–).

Про це ми писали тут.

 

З 1 січня 2021 року – початок застосування штрафів за операції з пальним
Луганські податківці наголосили, що з 01.01.2021 року застосовуватимуться штрафні санкції за:

 • виробництво пального без наявності ліцензії;

 • оптову та роздрібну торгівлю або зберігання пального без наявності відповідних ліцензій;

 • роздрібну торгівлю пальним через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії;

 • надання послуг із зберігання пального іншим суб’єктам господарювання та/або реалізація пального іншим особам на підставі ліцензій на право зберігання пального, отриманої на підставі заяви виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Таким чином, до 01.01.2021 року суб’єкти господарювання які здійснюють або планують здійснювати виробництво, зберігання або реалізацію вищезазначених товарів, повинні отримати відповідні ліцензії.

 

Особливості заповнення додатку 1-1 декларації акцизного податку 
Формою Додатка 1 прим. 1 до Декларації передбачено зазначення залишків пального на початок звітного періоду шляхом перенесення його значення із попередньої звітності.

При цьому у разі зміни кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД платник податку при заповненні Додатка 1 прим. 1 до Декларації відображає рух пального за кожним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД.

Отже, у разі одночасного зменшення обсягів по одному коду УКТ ЗЕД та збільшення по іншому в додатку 1 прим. 1 до Декларації відображається рух пального за кожним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД як з від’ємним значенням («-»), так і з позитивним значенням за всіма необхідними графами. Про це докладніше дивыться тут.

 

Чи має АЗС розміщувати у місці торгівлі роздрібну ліцензію на пальне?
Дніпропетровські податківці нагадали, що роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Але чинним законодавством не передбачено обов’язку розміщення суб’єктом господарювання (у тому числі іноземним суб’єктом господарювання, який діє через свої зареєстровані постійні представництва) оригіналу ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним в місці торгівлі.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі