Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №1(40) | 21.01.2021 р.

Сороковий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже сороковий (і перший у 2021 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки минуло більше місяця і нам є про що розповісти. Сьогодні ми:

 

 • зазначимо, що з 1 січня 2021 року можна звертатися до податківців за новими марками тютюну;
 • підкреслимо, що саме територіальні органи ДПС вже мають право видавати ліцензії з оптової торгівлі спиртом, алкоголем, тютюном;
 • зауважимо, що рахунки СЕА РП та СЕ не змінилися у 2021 році;
 • дізнаємося, як маркувати імпортну рідину для е-сигарет марками акцизу;
 • розповімо, що змінилося для торгівців електронних сигарет з 2021 року;
 • проінформуємо, що з 26 січня діятимуть нові ціни на ігристі вина та зброджені напої.

Гарного вам читання!

 

***

З 1 січня можна звертатися до податківців за новими марками
З 1 січня 2021 року вводяться в обіг нові зразки марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах вітчизняного та імпортного виробництва.

За даними Міністерства фінансів, наданими ДПС, виготовлено, пройшло державне приймання та відвантажено до територіальних органів ДПС України понад 216 млн штук марок нового зразка, замовлених  виробниками тютюнових виробів.

Отже, бізнесу надано можливість завчасно отримати акцизні марки нового зразка та підготуватись до реалізації тютюнової продукції за новими правилами. Про це ми писали тут.

 

Відтепер територіальні органи ДПС видаватимуть ліцензії з оптової торгівлі спиртом, алкоголем, тютюном
Ліцензії на оптову торгівлю підакцизними товарами будуть отримуватись в регіональних підрозділах Державної податкової служби. Відповідні зміни до пункту 6 переліку органів ліцензування затверджено рішенням Уряду  23 грудня 2020 року.

Безпосередньо нормативним актом передбачено:

 • надання територіальним органам ДПС функції ліцензування оптової торгівлі спиртом етиловим, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах і пальним;

 • види господарської діяльності, ліцензування якої здійснюють контролюючі органи, доповнюється діяльністю з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Ця норма набрала чинності 1 січня 2021 року. Про це ми писали тут.  

 

Рахунки СЕА РП та СЕ не змінилися
6 січня 2021 року Казначейство проінформувало, що реквізити рахунків для сплати до бюджету податків, зборів, інших платежів, які перевідкриті у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою в Україні та діють з 01.01.2021 р., розміщені в актуальному стані на:

 • головній сторінці вебпорталу Казначейства в «Пошук реквізитів доходних рахунків»;

 • вебсторінках головних управлінь Казначейства в областях та м.Києві в рубриці «Реквізити рахунків».

Зверніть увагу, що реквізити рахунків, відкритих платникам в системі електронного адміністрування пального та спирту етилового, з 01.01.2021 р. не змінились.

 

Як маркувати імпортну рідину для е-сигарет марками акцизу
Луганські податківці наголосили, що з 2021 року суб'єкти господарювання – юридичні та фізичні особи, які уклали з іноземними виробниками або іншими нерезидентами контракт (договір) про постачання в Україну рідин, що використовуються в електронних сигаретах, мають право їх ввозити, якщо:

 • ввезення їх на митну територію України здійснюється виключно через визначені КМУ пункти пропуску через державний кордон, які зазначені покупцями марок (імпортерами) у заявці-розрахунку;

 • маркування рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка.

У разі ввезення покупцем марок (імпортером) на територію України за контрактом (договором) про постачання рідин, що використовуються в електронних сигаретах, кількома партіями у такому контракті (договорі) ДПС робляться відмітки про кількість виданих марок акцизного податку із зазначенням дати їх видачі.

 

З 26 січня діятимуть нові ціни на ігристі вина та зброджені напої
КМУ постановою від 13.01.2021 р. №17 затвердив зміни до постанови №957 щодо мінімальних роздрібних цін на алкоголь. Про це ми писали тут.

Постанова №17 набере чинності через 10 днів з дня її опублікування. Її опубліковано в «Урядовому кур'єрі» №10 від 16.01.2021 року. Отже, з 26 січня 2021 року почнуть діяти нові ціни на відповідні алкогольні напої.

Загалом зміни стосуються вин у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л.

Назву цієї категорії вин змінять на таку: «Вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу “гриб”, що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок, та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менше 1 бар при температурі 20°С у скляній тарі місткістю 0,7 л та 0,75 л».

Мінімальна роздрібна ціна на товари такої категорії зросте з 89 грн до 109 грн!

Тобто усі вина та напої, які мають коди УКТ ЗЕД 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00, 2205 10 10 00, 2205 90 10 00, 2206 00 39 00 у роздрібній торгівлі подорожчають!

Про це докладно ми зазначали ось тут.

 

І наостанок – аналітика від редакції
Законом №1019 внесено зміни до КУпАП та до Закону №481 щодо посилення адміністративної відповідальності, встановлення заборони продажу електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, на рівні із традиційними тютюновими виробами. Про це читайте тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі