Головна Усі новини Тематичні розсилки Фізособи-підприємці

«Фізособи-підприємці» №6(32) | 25.06.2020 р.

Тридцять другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах

Це – вже тридцятий другий (і шостий  в 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах. З часу написання попереднього листа минув майже місяць, тож нам є про що розповісти. А саме:

 • зазначимо, що з 3 червня діють оновлені правила отримання фізособами-«єдинниками» допомоги на дітей;
 • наголосимо, що податківці змінили свою точку зору щодо граничного обсягу доходу «єдинників» у 2020 році;
 • зауважимо, що з 6 червня всі ФОПи мають право на допомогу по частковому безробіттю;
 • проінформуємо, що старт подання заяв для списання недоїмки з ЄСВ «сплячих» ФОП розпочався з 3 червня;
 • розповімо, що 30 червня буде останнім днем для звітування самозайнятих осіб за доходи 2019 року;
 • проінформуємо про оновлення плану-графіка перевірок ДПС щодо ФОП.

Гарного вам читання!

 

***

3 червня – старт подання для «сплячих» ФОП заяв щодо списання боргу з ЄСВ
За роз’ясненням одеських податківців, протягом 90 к.дн., починаючи з 03.06.2020 року, слід подати:

 • ФОПам на загальній системі – державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітність з ЄСВ за період з 01.01.2017 р. по 03.06.2020 р., якщо вона не була подана раніше;

 • самозайнятим особам – до податкового органу за основним місцем обліку – заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітність з ЄСВ за період з 01.01.2017 р. по 03.06.2020 р., якщо вона не була подана раніше.

Зауважимо, що ні на сайті ДПС, ні в «ЗІР» чіткої дати початку подання заяв для списання недоїмки наразі немає. Гаряча лінія ДПС також говорить, що чіткої позиції щодо дати наразі немає та рекомендує звертатися за індивідуальною податковою консультацією.

Але про 3 червня вже підтвердили інформацію ДПС в Харківській та Тернопільській, Дніпропетровській та Луганській областях. Тож ФОПам цих областей краще вже звертатися для подання заяв, аби встигнути мати право на списання.

 

30 червня – останній день для звітування самозайнятих осіб за доходи 2019 року 
Для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську та нотаріальну діяльність, цьогоріч термін подання декларації про майновий стан і доходи за звітний 2019 рік відтерміновано з 1 травня до 1 липня 2020 року. 

Тобто останній день подання декларації – 30 червня 2020 року.

При цьому суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначену в річній декларації, платники податків самостійно сплачують до  1 жовтня 2020 року. Про це читайте тут.

 

З 3 червня діють оновлені правила отримання допомоги на дітей
КМУ постановою від 01.06.2020 р. №432 вніс зміни до Порядку №329. Їх було опубліковано в "Урядовому кур'єрі" від 03.06.2020 р. №104. Відповідно зміни почали діяти з 3 червня.

Так, з цього часу право на допомогу також мають ФОП І-ІІ груп, які:

 • були зареєстровані в січні-березні 2020 року;

 • звільнені від сплати ЄСВ (особи, які отримують пенсію за віком, або особи, які досягли пенсійного віку, і отримують передбачену законодавством пенсію або соцдопомогу, та особи з інвалідністю);

 • перейшли зі загальної системи протягом січня-березня 2020 року.

При цьому допомога на дітей перелічених фізосіб-«єдинників», які звернулися за її призначенням у травні – червні 2020 р., призначається та виплачується, починаючи з травня 2020 року.

Уточнено також, що допомогу надають одному з батьків (опікуну), з яким постійно проживає дитина, на кожну таку дитину. Про це та про зміни в документах, ми писали тут.

 

Податківці змінили підхід до граничного обсягу доходу «єдинників» у 2020 році
Наприкінці травня на ресурсі «ЗІР» з’явилось інше роз’яснення. Згідно з ним ліміти на 2020 рік встановлюються не пропорційно, а відповідно до нових затверджених розмірів з 02.04.2020 року у повному обсязі.

Зокрема, ФОП - платники ЄП І-ІІІ груп, які:

 • в І кварталі 2020 року перевищили граничні обсяги доходу, що надають їм право перебувати у відповідних групах (300 тис. грн – І група, 1,5 млн грн – ІІ група, 5 млн грн – ІІІ група) повинні згідно з п. 293.8 ПКУ до суми перевищення застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%, перейти на сплату інших податків або обрати іншу групу платника ЄП за умови дотримання вимог глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ (в редакції до 02.04.2020 р.);

 • в І кварталі 2020 року не перевищили граничні обсяги доходу, що надають їм право перебувати у відповідних групах (300 тис. грн – І група, 1,5 млн грн – ІІ група, 5 млн грн – ІІІ група) мають право перебувати в обраних групах платника єдиного податку, або відповідно до пп. 298.1.5 ПКУ за власним бажанням змінити групу платника єдиного податку.

При цьому такі ФОП з 02.04.2020 р. дотримуються нових річних граничних обсягів доходів (1 млн грн – І група, 5 млн грн – ІІ група, 7 млн грн – ІІІ група), які визначаються за період з 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р. (включно). Аналогічне роз’яснення надано і щодо юридичних осіб - платників ЄП ІІІ групи.

 

З 6 червня діє оновлений порядок надання допомоги по частковому безробіттю
Кабмін постановою від 03.06.2020 р. №453 виклав у новій редакцїі Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Постанову №453 опубліковано в "Урядовому кур'єрі" 06.06.2020 р. №107(6721). Відповідно 6 червня 2020 року новий Порядок по частковому безробіттю набрав чинності.

Тепер роботодавець і ФОП (про яких далі) можуть звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва. Отже, всі ті, хто не встиг оформити допомогу, можуть скористатися своїм правом і звернутися до центрів зайнятості. Про це читайте також у роз'ясненні ДЦЗ.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину, зокрема, надається:

 • ФОП, який є застрахованою особою - із розрахунку двох третин бази нарахування ЄСВ. База нарахування розраховується виходячи із середнього розміру місячної бази нарахування єдиного соцвнеску за рік, що передує року звернення, відповідно до звіту з ЄСВ (додаток 5);

 • ФОП, які є застрахованими особами, та звільнені від сплати ЄСВ - з розрахунку двох третин розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Про порядок подання документів для отримання допомоги читайте нашу новину ось тут.

 

Оновлено план-графік перевірок підприємців на 2020 рік
24 червня на сайті податківців опубліковано підкоригований розділ ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб» (станом на 24.06.2020 р.) (завантажити)

За оновленими даними, у 2020 році податківці планують перевірити 1527 фізособу (це на 141 особу менше, ніж в оновленні за 27.03.2020 р.)

***

 

Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності підприємців ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Фізособи-підприємці
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , Єдиний податок , Фізособи-підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі