Головна Усі новини Тематичні розсилки Трудові відносини. Зарплата і кадри

«Трудові відносини. Зарплата і кадри» №1(9) | 18.01.2018 р.

Девятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена трудовим відносинам, зарплаті та кадрам

Це – вже дев’ятий (і перший у новому році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена трудовим відносинам, зарплаті і кадрам. З моменту написання попередньої розсилки пройшло три тижні і за цей час з’явилося багато цікавого та нового.

 

Тож сьогодні ми:

 • розповімо про правила оподаткування зарплати у 2018 році;
 • зупинимося на особливостях нарахування декретних та лікарняних в цьому році;
 • нагадаємо про рекомендації КМУ щодо перечення робочих днів;
 • визначимося зі строками виплати відпускних, якщо заява подана за день до початку відпустки;
 • наостанок – розглянемо думку ДФС щодо нарахування ЄСВ на суму лікарняних та компенсації відпустки після звільнення працівника, а також щодо оподаткування необов’язкових медоглядів за рахунок роботодавця.

Гарного вам читання!

 

***

Як оподатковувати зарплату та інші виплати працівникам у 2018 році

 • По-перше, ставки ПДФО та військового збору, порядок визначення бази оподаткування та звітування, а також строки сплати ПДФО до бюджету залишилися незмінними. Але у 2018 році базовий розмір ПСП (100%) – 881,00 грн, а граничний розмір доходу для її застосування – 2470 грн. (З довідником видів податкових соціальних пільг на 2018 рік можна ознайомитися тут).
 • По-друге, неоподатковувана ПДФО сума добових у разі відрядження по Україні у 2018 році становить вже 372,30 грн, а от при відрядженні за кордон залишилась 80 євро на день (як було і у 2017 році).
 • По-третє, у новому році правила оподаткування благодійної допомоги залишилися незмінними. Але у 2018 році не буде оподатковуватися нецільова благодійна допомога, надана у межах 2470 грн (у 2017 році було 2240 грн).
 • По-четверте, негрошові подарунки в 2018 році не оподатковуються, якщо їх вартість у розрахунку на місяць не більш як 930,75 грн.
 • По-п`яте, ЄСВ слід нараховувати за ставками 22% та 8,41% (на зарплату працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах). Але у зв’язку з новим розміром мінзарплати з 01.01.2018 року збільшився мінімальний страховий внесок; він тепер становить 819,06 грн. До того ж з 01.01.2018 року змінилася максимальна база для нарахування ЄСВ – це 15 розмірів мінімальної зарплати (3723 х 15 = 55 845 грн).

Про все це, а також приклади оподаткування зарплати в залежності від того, застосовується ПСП чи ні, читайте у нашій аналітиці.

 

Як будуть переноситися робочі дні у 2018 році – рекомендації Кабміну
11 січня на своєму черговому засіданні Уряд ухвалив Розпорядження №1-р щодо перенесення робочих днів у новому році. За ним рекомендується зробити перенесення робочих днів:

 • з п’ятниці 9 березня – на суботу 3 березня;
 • з понеділка 30 квітня – на суботу 5 травня;
 • з п’ятниці 29 червня – на суботу 23 червня;
 • з понеділка 24 грудня – на суботу 22 грудня;
 • з понеділка 31 грудня – на суботу 29 грудня.

Ці рекомендації стосуються працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), але не стосуються роботи органів Пенсійного фонду, «Укрпошти», Держказначейської служби та банківських установ.

Докладно про перенесення робочих днів читайте тут.

 

Як бути з виплатою відпускних, якщо заява подана за день до початку відпустки?
Фахівці Держпраці у Кіровоградській області зауважили, що у такому випадку працiвник може написати у заяві про надання відпустки про одержання зарплати за неї в термiни, визначенi мiж ним i роботодавцем. Виплата відпускних у такому разі не буде вважатися порушенням вимог трудового законодавства.

 

Як індексувати зарплату у січні 2018 року
Насамперед зазначимо, що Порядок проведення індексації у 2018 році не змінився. Але на проведення індексації впливає розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який змінився у грудні 2017 року та становить 1762 грн. Законом про Держбюджет на 2018 рік його затверджено на тому ж рівні у період з 01.01.2018 до 30.06.2018 (а з 01 липня – 1841 грн, з 1 грудня 2018 р. – 1921 грн). Про це тут.

Розміри коефіцієнтів у січні 2018 року також не змінюються, оскільки індекс інфляції за листопад 2017 року на них не вплинув. Тому нараховувати індексацію у січні 2018 року слід на рівні грудня 2017 року.

Про це все читайте у традиційному роз’ясненні від фахівців Мінсоцполітики.

 

Нараховуємо компенсацію відпустки та лікарняні після звільнення: як бути з ЄСВ
Податківці розповіли про це у своїй індивідуальній консультації від 29.12.2017 р. № 3206/6/99-99-13-02-01-15/ІПК. За нею при нарахуванні виплат на невідпрацьований час колишньому працівнику ЄСВ нараховувати не потрібно. На думку податківців, така фізособа вже не є застрахованою особою, а колишній роботодавець не є її страхувальником. Саме тому нараховані суми доходів не потраплять до таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Про це читайте у нашій новині.

 

Податкові наслідки при оплаті необов’язкових медоглядів роботодавцями
Податківці у індивідуальній консультації від 20.12.2017 р. №3060/6/99-99-13-02-03-15/ІПК наголосили, що вартість необов’язкового медогляду є додатковим благом та оподатковується ПДФО на загальних підставах. Тобто з його вартості, збільшеної на натуральний коефіцієнт (1,2195), потрібно утримати ПДФО за ставкою 18%, а із вартості без натурального коефіцієнту – військовий збір за ставкою 1,5%. Такі види медоглядів знайдуть своє відображення в ф. №1-ДФ за ознакою доходу «126».

Про це читайте у нашому коментарі (для передплатників).

 

Увага! Кадровий аудит з Тетяною Мойсеєнко!
Зустрічайте новий ексклюзивний відеокурс: «Кадровий облік і аудит: сучасні правила». Ви дізнаєтесь про правила ведення кадрового обліку, аналіз помилок і порушень, відповідальність роботодавця, випадки та етапи проведення кадрового аудиту.

Курс складається з трьох відеоуроків, а крім цього – ще два подарунки від лектора: авторські брошури.

Детальніше – за посиланням.

 

Кадроаий облік і аудит

 

Наостанок – три великі аналітики від редакції

 1. Як нараховувати декретні у 2018 році та документально оформляти вихід працівниці у декретну відпустку читайте тут.
 2. Про те, як нараховувати лікарняні у 2018 році – тут.
 3. А про перевірку правильності заповнення листка непрацездатності ми докладно розповідали ось тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему трудових відносин та зарплати ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 49 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Трудові відносини. Зарплата і кадри
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?