Головна Усі новини Тематичні розсилки Звітність

«Бланки і звітність» №22(75) | 08.12.2020 р.

Сімдесят п'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню
«Бланки і звітність» №22(75) | 08.12.2020 р.

Це – двадцять другий з початку року (і сімдесят п’ятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню.

З часу написання попередньої розсилки минуло два тижні. За цей час сталося чимало, а саме:

 

 • розповімо, що фінзвітність підприємств стане загальнодоступною інформацією;
 • проінформуємо, що з 1 грудня діє нова форма декларації з податку на прибуток;
 • повідомимо, що звіт про контрольовані операції буде оновлено;
 • визначимося, чи треба ФОП при наданні послуг через інтернет в квартирі за місцем реєстрації подавати ф. №20-ОПП;
 • з’ясуємо, коли вперше слід звітувати за новою декларацією з прибутку.

Гарного вам читання!

 

***

Нова форма декларації з податку на прибуток діє вже з 1 грудня 
Мінфін наказом від 29.10.2020 р. №649 вніс зміни до форми декларації з податку на прибуток. 1 грудня наказ було опубліковано в «Офіційному віснику» №94. Відповідно з 1 грудня 2020 року він набрав чинності (з дня офіційного опублікування).

Зокрема, декларацію доповнено новим рядком 9 «Повне найменування інституту спільного інвестування2». У рядку 10 позицію «платника єдиного податку» викладено у такій редакції «суб’єкта господарювання - юридичної особи, яка обрала спрощену систему оподаткування».

Також  декларацію буде доповнено новими додатками:

 • додаток КІК до рядка 06.1 КІК Декларації;

 • додаток КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК Декларації;

 • додаток КІК-ТЦ до додатка КІК до рядка 06.1 КІК Декларації;

 • додаток КІК-ЦП до рядків 1.2 КІК-ЦП, 1.3 КІК-ЦП додатка КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК Декларації.

Про це ми писали тут.

 

Вперше за новою декларацією з прибутку будемо звітувати з 2021 року
ДПС в Івано-Франківській області наголосила, що відповідно до п. 46.6 ПКУ оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування.

Оскільки наказ опубліковано 1 грудня, то вперше за оновленою формою декларації з податку на прибуток слід буде звітувати:

 • платникам з квартальним звітним періодом – за І квартал 2021 року;

 • платникам з річним звітним періодом – за 2021 рік.

Зауважимо, що ДПСУ поки що свою позицію щодо першого звітування не наводила. Тому чекаємо на це.

 

Нова форма Звіту про контрольовані операції – у проєкті Мінфіну 
3 грудня 2020 року Мінфін оприлюднив проєкт свого наказу, яким пропонує викласти у новій редакції:

Зокрема, проєкт наказу враховує зміни та доповнення, внесені Законом №466 до ПКУ щодо:

 • визначення терміну «пов’язані особи» (для цілей трансфертного ціноутворення), яким, зокрема, збільшено поріг пов`язаності з 20% до 25% та запроваджено нову категорію пов`язаних осіб – «утворення без статусу юридичної особи»;

 • особливостей застосування методів трансфертного ціноутворення для контрольованих операцій з сировинними товарами та використання переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін для таких товарів;

 • зазначення платниками податків використаних джерел інформації з метою забезпечення виконання вимог щодо обґрунтування в документації з трансфертного ціноутворення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки»;

 • використання під час здійснення перевірок з питань дотримання принципу «витягнутої руки» тих самих джерел інформації, що їх використовував платник податків.

У разі затвердження цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

 

ФОП надає послуги через інтернет в квартирі за місцем реєстрації: чи подавати ф. №20-ОПП?
Якщо місце проживання фізичної особи – підприємця є місцем провадження підприємницької діяльності або пов’язане зі здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП подає до контролюючого органу повідомлення №20-ОПП у встановленому порядку, в якому повідомляє про місце проживання як про об’єкт оподаткування.

У такому разі у графі 3 повідомлення №20-ОПП, керуючись рекомендованим Довідником типів об’єктів оподаткування, зазначається тип об’єкта оподаткування «682 квартира», «685 житловій будинок», «293 котедж» тощо.

Графа 9 повідомлення №20-ОПП передбачає зазначення фактичного стану об’єкта оподаткування (експлуатується, орендується, здається в оренду тощо) на момент заповнення повідомлення №20-ОПП.

У графі 10 повідомлення №20-ОПП вказується вид права на об’єкт оподаткування (право власності, володіння, користування тощо), який визначений відповідним правовстановлювальним документом (документами).

Про це докладніше читайте тут.

 

Фінзвітність підприємств стане загальнодоступною інформацією
На початку грудня Мінцифри підготувало проєкт постанови КМУ. Він має внести зміни до вже чинних постанов КМУ від 21.10.2015 р. №835 та від 30.11.2016 р. №867

За цим проєктом буде оновлено Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню. Якщо він набере чинності, то оприлюдненню підлягатиме і фінзвітність всіх без винятку юросіб!

Для цього Держстат зобов’яжуть оприлюднювати інформацію про фінансову звітність компаній, що складається та подається до нього відповідно до Закону про бухоблік, а ДПС в межах збору такої звітності – фінансову звітність підприємств незалежно від форм власності, консолідовану фінансову звітність підприємств  та фінансову звітність неприбуткових організацій.

У результаті інформація про фінансову звітність компаній буде опублікована на Єдиному порталі відкритих даних. Про це ми писали тут.

 

І наостанок – вебінар від редакції «Дебет-Кредит»
21 грудня 2020 року відбудеться вебінар на тему «Особливості звітності з податку на прибуток за 2020 рік».

Лектор – Людмила Тимофеєва, аудитор АФ «Контракти-Аудит», податковий консультант, спеціаліст з питань оподаткування податком на прибуток та ПДВ. Зареєструватися на вебінар можна за посиланням (для передплатників безкоштовно).

Під час вебінару ми проаналізуємо, яким чином помилки, допущені при складанні фінансової звітності впливають на об’єкт оподаткування.

Розкажемо про особливості застосування/незастосування податкових різниць за 2020 рік. Наголосимо про нові податкові періоди в 2021 році.

Звернемо увагу на відображення в Декларації окремих операцій та податкових різниць.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на грудень 2020 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 83 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Звітність
Теги:
Бланки , Електронна звітність , Звітність , Податкова звітність , Статистична звітність , Фінансова звітність , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі