Головна Усі новини Тематичні розсилки Звітність

«Бланки і звітність» №11(87) | 27.07.2021 р.

Вісімдесят сьомий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню |

Це – одинадцятий з початку року (і вісімдесят сьомий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло майже три тижні. За цей час сталося чимало, а саме:

 

  • дізнаємося, чи можна ДПС не визнати єдину звітність після відправлення платнику податків ІІ квитанції;
  • підкреслимо, що на думку ДПС термін зберігання документів для податкових перевірок подовжено через карантин;
  • зауважимо, що строк подання інформації про бенефіціарів можуть продовжити до 11 липня 2022 року;
  • розповімо, що для «нульового декларування» буде окрема звітність;
  • розкажемо, чи можна перенести збиток при переході на податок на прибуток;
  • наголосимо, що 9 серпня буде граничним терміном подання податкової звітності за II квартал 2021 року.

Гарного вам читання!

***

 

Подали єдину звітність та отримали другу квитанцію: чи можуть визнати її не прийнятою? 
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» зазначили, що друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Розрахунку завантажено до Реєстру застрахованих осіб, ведення якого покладено на ПФУ.

Камеральній перевірці підлягає вся звітність суцільним порядком.

Правила, строки подання Розрахунку страхувальниками до контролюючого органу та його форму встановлено Порядком №4.

Після отримання платником другої квитанції з повідомленням про внесення відомостей з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, на підставі камеральної перевірки такий Розрахунок може бути визнаний не прийнятим, якщо його було подано з порушенням вимог Порядку. Про це ми писали тут.

 

Термін зберігання документів для податкових перевірок подовжено через карантин: висновок ДПС 
Податківці в ІПК від 02.07.2021 р. №2606/ІПК/99-00-04-03-03-09 надали відповідь з питання щодо продовження термінів зберігання документів на час карантину та можливості знищення документів у 2021 році за 2018 рік за умови проведення перевірки. 

Вони зазначили: оскільки перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ, під час карантину зупиняється, то строки зберігання документів на період дії карантину також продовжуються.

Тобто весь час карантину (скільки б він не тривав) не включається до граничного строку зберігання первинних документів. Про це ми писали тут.

 

Строк подання інформації про бенефіціарів можуть продовжити до 11 липня 2022 року 
20 липня у ВРУ група народних депутатів зареєстрували законопроєкт №5807 . Ним, зокрема, передбачається, що граничним строком подання документів щодо бенефіціарів буде 11 липня 2022 року.

При цьому, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не буде зазначатися. Про це ми писали тут.

 

Для «нульового декларування» буде окрема звітність: проєкт від Мінфіну 
20 липня на сайті Мінфіну опубліковано проєкт його наказу (завантажити), яким планують затвердити:

  • форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації (завантажити);
     
  • Порядок подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (завантажити).

 Згідно з проєктом Порядку, одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до ДПСУ в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розділом ІІ ПКУ та підрозділом 9-4 розділу ХХ ПКУ.

В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування. 

Очікується, що цей наказ набере чинності з 1 вересня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. 

 

9 серпня – граничний термін подання податкової звітності за II квартал 2021 року 
9 серпня (понеділок) закінчується строк подання до податкової служби за II квартал 2021 року:

Крім того, 9 серпня є також граничним терміном подання звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (форми №1-РС, №2-РС, №3-РС, №1-ОА, №1-ОТ) за липень 2021 року.

Про це ми писали тут.

 

Чи  можна перенести збиток при переході на податок на прибуток?
Запорізькі податківці наголосили, що платник податку на прибуток, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування, не може зменшити фінансовий результат до оподаткування на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування, що обліковувалось у нього в Декларації до переходу на спрощену систему оподаткування.

Тобто норми пп. 140.4.4 ПКУ не стосуються перенесення збитків при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на липень  2021 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Звітність
Теги:
Бланки , Електронна звітність , Звітність , Податкова звітність , Статистична звітність , Фінансова звітність , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі