Головна Усі новини Тематичні розсилки ПДВ

«Податок на додану вартість» №6(37) | 28.03.2019 р.

Тридцять сьомий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість

Це – шостий з початку року (і тридцять сьомий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на додану вартість.

З моменту написання попередньої розсилки минуло понад два тижні, і нам є про що розповісти.

 

Цього разу ми:

  • дізнаємося, коли відображати податковий кредит за несвоєчасно зареєстрованою ПН;
  • з’ясуємо, в яких випадках податкову накладну виправляти не потрібно;
  • розповімо, на кого з експортерів олійних не поширюється звільнення від ПДВ;
  • поговоримо про оновлення форми витягу з ЄРПН та запиту на його отримання;
  • визначимося, чи слід при реімпорті сплачувати ПДВ;
  • зазначимо, хто з платників ПДВ у 2019 році має застосовувати касовий метод

Гарного вам читання!

***

 

Хто з платників ПДВ у 2019 році має застосовувати касовий метод?
За роз’ясненням херсонських податківців, на застосування касового методу у 2019 році мають право платники ПДВ:

  • які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, інші житлово-комунальні послуги;

  • за операціями з виконання підрядних будівельних робіт.

Крім того, тимчасово, до 1 січня 2022 року, платники податку, які здійснюють постачання електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

 

Реімпорт товару: що з ПДВ?
Дніпропетровські податківці навели умови поміщення товару у реімпорт. Зокрема, якщо ці товари:

  1. повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту;

  2. перебувають у такому самому стані, в якому вони оформлені у митний режим експорту, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Відповідно до п. 206.3 ПКУ операції зі ввезення товарів у митному режимі реімпорту звільняються від оподаткування ПДВ, крім операцій із ввезення відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 78 МКУ, що оподатковуються ПДВ за ставкою, визначеною пп. 194.1.1 ПКУ.

 

Коли відображати податковий кредит за несвоєчасно зареєстрованою ПН?
Податківці з Офісу великих платників податків вказали, що суми ПДВ з ПН, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано ПН або РК в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення ПН або РК (у тому числі для платників, які застосовують касовий метод).

 

Оновлені форми витягу з ЄРПН та запиту на його отримання – у новій версії «Єдиного вікна»
25 березня податківці оприлюднили доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.27.6.0 станом на 20.03.2019 р.

З метою удосконалення існуючих електронних сервісів для платників податків додано наступні форми:

  • F/J1300106 – Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних;

  • F/J1400106 – Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних.

 

Коли податкову накладну виправляти не потрібно?
Податківці в індивідуальній консультації від 19.02.2019 р. №614/ІПК/26-15-12-01-18 навели три види помилок, коли ПН виправленню не підлягає. А саме, якщо в ПН:

  • реквізит щодо повної або скороченої назви продавця/покупця відповідає назві в статутних документах таких осіб;

  • значення податкового номера продавця/покупця відповідає номерам, зазначеним в Реєстрі платників ПДВ з додатковим зазначенням числових номерів філії;

  • опис (номенклатура) товарів/послуг, зазначена іноземною мовою з причини неможливого перекладу з іноземної мови торгової марки або найменування товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару;
  • ціна постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, за умови відповідності іншим вимогам ПКУ.

Про це докладно ми писали у своєму коментарі до зазначеної ІПК.

 

На кого з експортерів олійних не поширюється звільнення від ПДВ: УПК від Мінфіну
В УПК, яку затверджено Наказом Мінфіну від 11.03.2019 р. №105, наведено визначення за пп. 14.1.235 ПКУ та вказано, що саме ним слід користуватися для незастосування звільнення від ПДВ за п. 63 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ.

Фахівці Мінфіну зауважили, що в такому випадку сільськогосподарський виробник має бути підприємством, яке згідно з п. 4 ст. 62 глави 7 ГКУ є юридичною особою.

Але ще потрібно довести, що підприємство є саме виробником сільгосптоварів, частка таких товарів у виробленій доданій вартості повинна бути найбільшою серед решти продукції цього підприємства.

Про це докладніше ми зазначали у своєму коментарі до зазначеної узагальнюючої податкової консультації.

***

 

Наразі це все.
Більше новин, присвячених виключно ПДВ, ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 49 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / ПДВ
Теги:
ПДВ , ПДВ-відшкодування , Податкова накладна , Податковий кредит , ПДВ-рахунки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?