• Посилання скопійовано

Компенсація витрат зі сплати земельного податку та податку на нерухомість не є об’єктом оподаткування ПДВ

ДФС надала роз’яснення, чи є об’єктом оподаткування ПДВ компенсація понесених витрат зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно

Компенсація витрат зі сплати земельного податку та податку на нерухомість не є об’єктом оподаткування ПДВ

У листі від  04.05.2016 р. №10019/6/99-95-42-01-15 ДФС наводить норми ПКУ щодо встановлення, що є об’єктом оподаткування ПДВ (п. 185.1 ПКУ) та що є постачанням послуг (пп. 14.1.185 ПКУ).

Також податківці зазначили у роз’ясненні, що згідно з пп."а" п. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

На підставі цих норм вони прийшли до висновку, що отримання компенсації за понесені витрати зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно не може розцінюватись як операція з постачання послуг для цілей оподаткування ПДВ. А отже, така компенсація ПДВ не оподатковується. 

Звертаємо увагу! Ґрунтуючись на цих же нормах ПКУ, а також на нормі п. 188.1 ПКУ щодо визначення бази оподаткування ПДВ, податківці вважали та й вважають, що кошти, що надійшли орендодавцю, який не є бюджетною установою, у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Така позиція податківців була сформована вже давно. Дивіться тут >>>

На сьогодні думка податківців не змінилася. Аналогічне роз'яснення розміщене в підкатегорії 101.02 "ЗІР". 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

  • Як розблокувати ПН/РК: правила і поради
    Враховуючи останні зміни щодо оскарження реєстрації ПН/РК в ЄРПН, варто нагадати про важливі моменти взаємодії з податковими органами та використання механізмів з розблокування, наведених у ПКУ, із зразками документів та порадами
    Сьогодні 07:051 4691
  • На яку суму БЕБ запобігло незаконному відшкодуванню ПДВ за І квартал?
    Загалом за І квартал 2024 року аналітики БЕБ надіслали 210 рекомендацій до державних органів та розпорядників державних коштів щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Частина з них стосувалась незаконного відшкодування ПДВ на суму 575 млн грн
    22.04.202438
  • Як сплачувати штраф з ПДВ: з СЕА ПДВ чи з рахунку банку?
    Сплата до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ, задекларованих у поданій звітності з ПДВ, здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника, а сплата штрафних санкцій – з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету
    22.04.2024177
  • Підприємство продає БПЛА: які наслідки з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?
    22.04.202453
  • Чи обовʼязково мати витяг з Реєстру платників ПДВ?
    Ви зареєстровані платником ПДВ. Це означає, що дані про вас податківці внесли до Реєстру платників цього податку. Чи обовʼязково отримувати витяг з цього Реєстру?
    19.04.2024171