• Посилання скопійовано

Нардепи пропонують зміни до ПКУ в частині оцінки об’єктів нерухомості

Законопроектом №2047 запропоновано внести зміни до Податкового кодексу щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості

Нардепи пропонують зміни до ПКУ в частині оцінки об’єктів нерухомості

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №2047 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості".

Законопроект розроблено з метою вдосконалення чинного антикорупційного, податкового та оціночного законодавства шляхом ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та припинення здирництва коштів з оцінювачів та нотаріусів на користь приватних структур за користування належної державі Єдиною базою даних звітів про оцінку, повернення оцінювачам та нотаріусам прямого доступу до Єдиної бази даних звітів про оцінку, приведення сфери роботи національної системи оцінки майна у відповідність до європейських стандартів та вимог демократичного співтовариства.

Із прийняттям законопроекту:

1) Приватні електронні майданчики будуть вилучені з процедури реєстрації та перевірки реєстрації інформації звітів про оцінку об'єктів нерухомості. Таким чином, оцінювачі та нотаріуси разом із суспільство будуть звільнені від необхідності платити приватним електронним майданчикам за нав'язані їм "послуги", а майданчикам буде перекрито канал безпідставних надприбутків за рахунок українців, що бажають відчужити свою нерухомість.

2) Всі авторизовані електронні майданчики будуть відключені від Єдиної бази даних звітів про оцінку (Єдиної бази звітів про оцінку).

3) Реєстрації в Єдиній базі звітів про оцінку підлягатиме не лише інформація зі звітів про оцінку, а й самі звіти, завдяки чому буде підтримано цивілізований конкурентний ринок оцінки майна та суттєво ускладнено діяльність недоброчесних оцінювачів, які умисно спотворюють дані про об'єкти оцінки з метою заниження їх вартості та мінімізації бази оподаткування операцій з нерухомістю (т.зв. "занижувачів").

Буде припинена практика, коли:

  • оцінювачі-шахраї заповнюють форми реєстрації звітів про оцінку в Єдиній базі без написання реальних звітів;
  • така інформація часто є викривленою для введення автоматичного модулю та Фонду державного майна в оману;
  • інформації зі звіту недостатньо для повноцінної перевірки (рецензування) звіту.

4) Реєстрація звітів про оцінку об'єктів нерухомості та перевірка їх реєстрації буде здійснюватися оцінювачами та нотаріусами напряму через Єдину базу звітів про оцінку. Такий прямий доступ до бази оцінювачам та нотаріусам поновить Фонд державного майна України як адміністратор бази. 

5) Єдина база звітів про оцінку додатково забезпечуватиме автоматичне оприлюднення всієї інформації про об'єкт нерухомості та його вартість в режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження (крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна відповідно до Закону України "Про захист персональних даних").

6) Звіти про оцінку зберігатимуться в Єдиній базі  в електронній формі.

7) Державний бюджет України отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати суб'єктів оціночної діяльності за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку в розмірі 0,5 відсотка від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої на 1 січня календарного року, за одну операцію (замість здирництва за це 1800 грн. на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз).

8) Виконання нотаріусами перевірки факту реєстрації звіту про оцінку в Єдиній базі звітів про оцінку та присвоєння йому унікального реєстраційного номера стане безоплатним. 

9) Для суспільства та професійної спільноти (оцінювачів, нотаріусів, антикорупційних організацій та контролюючих органів) Єдина база звітів про оцінку стане по-справжньому відкритим, безкоштовним, зручним та інтерактивним сервісом (замість щотижневого оприлюднення неповних електронних таблиць у ручному режимі). 

10) Запроваджуються дієві санкції для оцінювачів, що фальсифікують інформацію зі звітів про оцінку.

11) Буде вилучено норму, якою легалізується безпідставне стягнення коштів з оцінювачів та нотаріусів за цінами, свавільно встановленими електронними майданчиками, у період з 18.07.2018 р. по 01.01.2019 р.

12) Буде вилучено норму про блокування всіх розслідувань Антимонопольного комітету України проти порушень законодавства про захист економічної конкуренції із використанням інституту інтелектуальної власності.

Крім того, законопроектом пропонується актуалізувати та привести у відповідність до міжнародних стандартів оцінки понятійний апарат в правовому регулювання сфери оцінки для цілей оподаткування.

Очікується, що цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Нерухомість, житло, земля

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Нерухомість, житло, земля»