Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Хто із «єдинників» може бути платником ПДВ?

Платниками ПДВ можуть бути «єдинники» ІІІ групи, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3% доходу, а також с/г товаровиробники – «єдинники» ІV групи

ДПС у Харківській області повідомляє, що ст. 297 ПКУ, зокрема, передбачено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім ПДВ, що сплачується фізособами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену пп. 1 пп. 293.3  ПКУ, а також що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи.

Згідно із пп. 293.3 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

  • 3% доходу – при сплаті ПДВ згідно з ПКУ;
  • 5% доходу – при включенні ПДВ до складу єдиного податку.

Ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3%, може бути обрана:

а) суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником ПДВ відповідно до розд. V ПКУ, при переході ним на спрощену систему оподаткування;

б) платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5%, при добровільній зміні ставки єдиного податку;

в) суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником ПДВ, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником ПДВ відповідно до розд. V ПКУ (пп. 293.8 ПКУ).

Враховуючи зазначене, платниками ПДВ можуть бути фізичні та юридичні особи платники єдиного податку третьої  групи, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3% доходу, а також сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку четвертої групи.

Джерело
ДПС у Харківській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
3 група ЄП , 4 група ЄП , Єдиний податок , ПДВ , ДПСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі