• Посилання скопійовано

Скасування токенів та зменшення строків перевірок з відшкодування ПДВ: ухвалено закон

ВРУ ухвалила у ІІ читанні законопроєкт №6085 щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг. Основна мета – замінити використання токенів на удосконалений е-підпис. Ним же передбачено скорочення строків перевірок відшкодування ПДВ з 60 до 30 дн

Скасування токенів та зменшення строків перевірок з відшкодування ПДВ: ухвалено закон

За інформацією Железняка, 7 лютого ВРУ прийняла у другому читанні законопроєкт №6085 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг. Про ухвалення законопроєктів у І читанні ми писали тут

Саме законопроєктом №6085 заплановано поставити крапку у питанні необхідності обовʼязкового застосування токенів.

Але завдяки правкам до другого читання цим самим законопроєктом передбачено скорочення строків перевірок відшкодування ПДВ з 60 до 30 днів та звільнення від оподаткування ПДВ наданих державою безкоштовно LED-ламп. Про це ми окремо зазначаємо ось тут.

Очікується, що цей Закон набере чинності з 31 грудня 2023 року, але норма щодо скорочення термінів для перевірок для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ - з 20 березня 2023 року. Про це повідомимо додатково.

 

Деталі законопроєкту

У пояснювальній записці до цього проєкту зазначено, що на сьогодні в Україні реалізується експериментальний проєкт щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.

Особливістю використання удосконаленого електронного підпису або печатки є забезпечення можливості користувача електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації застосовувати як носій особистого ключа електронного підпису звичайний файловий носій (наприклад, USB-Flash, CD, DVD), – на відміну від кваліфікованого електронного підпису або печатки, особистий ключ якого обов'язково повинен зберігатися в засобі кваліфікованого електронного підпису або печатки, який має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення зі значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання (захищений носій особистого ключа або токен). Відповідні зміни буде внесено до ПКУ.

Використання удосконалених електронних підписів та печаток у випадках, передбачених законодавством, значно скорочує витрати користувачів електронних довірчих послуг на придбання носія особистого ключа.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»