Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Зробили помилку при звітуванні щодо спецводокористування: як її виправити?

Податківці розповіли, як виправити помилки у рядках 1.1.1, 1.2.1 уточнюючої податкової декларації з рентної плати та рядки 1.1, 1.2, 13 – 17 Додатку (ів) 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води»

ДФС у Тернопольській області нагадує, що форма декларації з рентної плати (далі – декларація) затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. №719 (в редакції наказу Мінфіну від 07.11.2016 р. №927).

Невід’ємною частиною декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. Зокрема, розрахунок податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води (далі – розрахунок) здійснюється у Додатку 5 до декларації (далі – Додаток 5).

У декларації та Додатках 5 до неї заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. При цьому у разі подання декларації та додатків до неї на паперових носіях за відсутності значення рядок прокреслюється, а у разі подання декларації засобами електронного зв’язку – не заповнюється. Вартісні показники розрахунку зазначаються у гривнях з копійками.

Уточнююча декларація подається разом з Додатками 5, у яких виявлені помилки, окремо за кожний податковий період.

При цьому у декларації та всіх Додатках 5 до неї проставляється позначка «Уточнююча».

Зокрема, у рядках 1.1.1 та 1.2.1 уточнюючої декларації та у рядках 1.1 та 1.2 уточнюючого розрахунку звітний (податковий) період та звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік.

За кожним кодом водного об’єкта відповідно до Додатку 16 складається окремий Додаток 5.

У Додатках 5, зокрема, зазначається:

  • у рядку 13 – податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал;
  • у рядку 14 – сума податкового зобов’язання, зазначена у рядку 13 додатка 5 раніше поданої декларації, що узгоджується у зв’язку із самостійним виявленням помилки;
  • у рядку 14.1 - податкове зобов’язання, що збільшується (р.13 - р. 14);
  • у рядку 14.2 - податкове зобов’язання, що зменшується (р.14 - р. 13);
  • у рядку 15 – розмір штрафної санкції (десятковим дробом), що застосовується у разі заниження у раніше поданій декларації суми податкових зобов’язань, що самостійно узгоджується платником, визначеної відповідно до пп. «а» п. 50.1 ПКУ (3 %);
  • у рядку 16 – сума штрафу;
  • у рядку 17 – сума пені, яка нараховується платником самостійно відповідно до ст. 129 ПКУ.
Джерело
ДФC у Тернопільській області
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Водокористування , Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі