Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Виплачуєте дохід ФОП: як заповнити форму №1ДФ?

Дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається у формі №1ДФ за ознакою доходу «157»

Запорізькі податківці зауважили, що при нарахуванні (виплаті) доходів фізичним особам – підприємцям (не залежно від системи оподаткування) та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи у податковому розрахунку за формою №1-ДФ за звітний квартал, у якому вони були нараховані.

При цьому, під час нарахування (виплати) підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності не утримується податок на доходи фізичних осіб, якщо таким підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності:

  • для підприємця, який знаходиться на загальній системі оподаткування, таким документом може бути копія виписки або витягу з Держреєстру;
  • для підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування, – копія свідоцтва про сплату єдиного податку (від ред. наразі – це копія витягу з Реєстру), або копія виписки або витягу з Держреєстру;
  • для особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, – копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається у податковому розрахунку за ф. №1-ДФ за ознакою доходу «157».

При заповненні податкового розрахунку за формою №1-ДФ:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано підприємцю, незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу,
  • у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку (якщо підприємцем не надано копію документа, що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності).
  • у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету (у разі нарахування податку та відображення у графі 4а).

Якщо підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності, то графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються, в таких графах проставляються нулі.

Зазначена норма передбачена п. 176.2, п. 177.8 ПКУ; п. 3 «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку», затвердженого наказом МФУ від 13.01.2015 р. №4.

 

Від редакції

Податківці в цій новині не зупинилися на наслідках з ЄСВ у разі відсутності копій реєстраційних документів від ФОП. Але вони є. Так, за Законом про ЄСВ тільки на дохід ФОП за договором ЦПХ можна не нараховувати ЄСВ. Тобто для ненарахування ЄСВ підприємству потрібно мати документи щодо статусу ФОПа.

В іншій новині вони також вказували про наслідки з ПДФО та військового збору. Адже відсутність копії витягу з ЄДР (а у випадку з співпрацією з «єдинником» ще треба копію витягу з Реєстру платників єдиного податку) призведе до необхідності оподатковувати ПДФО та військовим збором доходу ФОП. Про це ми зазначили тут та ось тут.

До того ж податківці вже багато часу наголошують, що суми доходу ФОП мають бути зазначені у ф. №1ДФ під ознакою «157», навіть у разі документального підтвердження їхньої підприємницької діяльності.

Інформацію про держреєстрацію ФОПів можна подивитися в електронному вигляді у відкритому доступі на сайті Мін'юсту та інших сервісах.

Про реєстрацію платником єдиного податку можна дізнатися на сайті ДФС.

Але за нормами чинного законодавства має бути оформлена саме копія витягів. На жаль, ці правила не відмінили.

Джерело
ДПС у Запорізькій області
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Доходи , ПДФО , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 24

Новини по темі

Консультації по темі