Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

ДПС перевіряє доходи підприємців за звітами податкових агентів (з ознакою «157»)

Як раніше з формою №1ДФ, так і зараз з додатком 4ДФ до єдиної квартальної звітності, податківці звірятимуть суму доходу, показаного ФОП у деклараціях, і суми доходів, зазначених податковими агентами. Якщо ФОП задекларує меншу суму, почнеться так зване «відпрацювання встановлених розбіжностей»

ДПС у Харківській області розповідає, що на рівні ДПС України проводиться співставлення між даними вказаними підприємцями у звітності та даними інформаційних баз за ознакою доходу «157 – дохід отриманій від здійснення підприємницької діяльності». Так, за 2019 рік були встановлені розбіжності по 513 ФОП, якими у податкових деклараціях вказано обсяг отриманого доходу у розмірах менше ніж вказано податковими агентами у розрахунку ф. №1ДФ, на загальну суму 911,8 млн гривень. Тобто, можливі випадки заниження доходу, що підлягає оподаткуванню та не надходження відповідних податків до бюджету.

Відпрацювання встановлених розбіжностей потребує уточнення в джерелах виплати доходу. На адресу податкових агентів надсилаються запити щодо підтвердження або спростування сум доходів виплачених на користь ФОП. Після підтвердження податковими агентами фактично виплаченого обсягу доходу на користь ФОП у разі відмови надання уточнюючих податкових декларацій, матеріали передаються до управління податкового аудиту для проведення перевірок.

Підприємці запрошуються до контролюючих органів для надання пояснень щодо існуючих розбіжностей.

За результатами відпрацювання встановлених розбіжностей за 2019 рік:

  • 261 підприємцем, що є платниками єдиного податку надані звітні (уточнюючі) податкові декларації після вжитих заходів, усунуті розбіжності у розмірі 337,2 млн грн, сплачено єдиний податок у розмірі 15,2 млн грн;
  • 31 підприємцем, що є платниками на загальній системі оподаткування надано звітні (уточнюючі) податкові декларації після вжитих заходів, усунуті розбіжності у розмірі 111,3 млн грн, сплачено ПДФО у розмірі 2,3 млн грн;
  • 36 підприємців, що є платниками ПДВ,  мали розбіжності в деклараціях – 59,5 млн грн на суму визначеного ПДВ;
  • по 31 підприємцю податковими агентами надані уточнені розрахунки за формою №1-ДФ на зменшення помилково відображених сум доходу, що виплачені на користь ФОП, усунено розбіжності на суму 46,8 млн гривень.

Інформація щодо 29 підприємців, за діяльністю яких визначені розбіжності у розмірі 40,4 млн грн, передана до управління податкового аудиту. Після зняття обмежень пов`язаних з запобіганням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV – 2 будуть проведені документальні перевірки.

Отже, з метою декларування реально отриманих доходів, пропонуємо фізичним особам-підприємцям перед поданням податкової звітності проводити звірку з податковими агентами від яких отриманий дохід, що на даний час можливо зробити в електронному кабінеті платника податків. 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ДПС у Харківській області
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Звітність , Підприємці , єдина звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі