Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

З 11 червня ДПС моніторить контрольовані операції по-новому

Мінфін вніс зміни до Порядку проведення моніторингу контрольованих операцій та Порядку опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань ТЦУ. Відповідний наказ набрав чинності з 11 червня

Мінфін наказом від 17.03.2021 р. №158 виклав у новій редакції:

  • Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій;
  • Порядок опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення.

Проте ці зміни  запрацюють тільки після офіційної публікації Наказу №158. Наказ опубліковано в "Офіційному віснику" від 11.06.2021 №44.

Що змінюється у моніторингу?

1. До цілей моніторингу додано нову - забезпечення контролю за своєчасністю та повнотою подання  глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу), звітів у розрізі країн міжнародної групи компаній, повідомлень про участь у міжнародній групі компаній, додаткової інформації та/або обґрунтування, наданих платником податків на запит  ДПС.

2. Переписано правила здійснення моніторингу. Зокрема, він буде проводитися через:
  • аналіз звітів, документації, майстер-файлу, повідомлень, звітів у розрізі країн, додаткової інформації та/або обґрунтувань, наданих платниками податків на запити ДПС;
  • аналіз податкової інформації, отриманої відповідно до статті 73 глави 7 розділу II ПКУ;
  • аналіз будь-яких інформаційних джерел, що містять відкриту інформацію та надають інформацію про зіставні операції та осіб.

А от джерела отримання інформації щодо такого моніторингу залишаються незмінними.

3.  Первинний аналіз інформації про здійснені контрольовані операції не змінюється. Але уточнено, що буде проводитися не тільки  порівняння рівня цін, але й показник рентабельності.  Зокрема, у межах первинного аналізу контролюючі органи можуть здійснювати порівняння цін контрольованих операцій зі сировинними товарами з котирувальними цінами, а також порівняння показників рентабельності платників податків з середніми показниками по галузі.

4. Деталізовано, що результати первинного аналізу інформації про здійснені контрольовані операції враховуються ДПС при прийнятті рішення про направлення платникові податку запитів:

5. У Розділах ІІІ та IV оновленого Порядку прописані правила аналізу звітів про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення, але й повідомлень про участь у міжнародній групі компаній та глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу). До того ж в оновленому Порядку з'явиться окремий розділ щодо аналізу звітів у розрізі країн міжнародної групи компаній.

 

Мінфін наказом від 17.03.2021 р. №158 виклав у новій редакції:

  • Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій;
  • Порядок опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення.

Проте ці зміни запрацюють тільки після офіційної публікації Наказу №158. Станом на 2 червня його ще не опубліковано. Наказ опубліковано в «Офіційному віснику» від 11.06.2021 №44.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі