• Посилання скопійовано

Відзвітувати з єдиного податку ФОПи 1 та 2 груп мають за новою декларацією: свіже розʼяснення від ДПС

У новому розʼясненні йдеться про необхідність застосування нової декларації всіма фізособами-"єдинниками" 1 та 2 груп вже за підсумками 2022 року. Сподіваємося, що ДПСУ зверне увагу на цю колізію своїх розʼяснень та уточнить, як бути тим, хто вже відзвітував

Відзвітувати з єдиного податку ФОПи 1 та 2 груп мають за новою декларацією: свіже розʼяснення від ДПС

Ми вже писали, що Мінфін наказом від 24.11.2022 р. №394 (зареєстрований в Мін'юсті 09.12.2022 р. за №1562/38898) виклав у новій редакції форми:

Ці форми декларацій почали діяти з 30 грудня 2022 року. Якщо йти за нормами п. 46.6 ПКУ, вперше застосовувати їх потрібно було зі звітних періодів 2023 року. 

12 січня ДПС надала роз'яснення щодо першого застосування нових декларацій ДПС. У ньому було зазначено, що потрібно звітувати за новою формою тільки тим фізособам-підприємцям, які мають обов'язок відобразити МПЗ (це мінімальна величина податкового зобов’язання зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ).

Тоді ж податківці розробили та оприлюднили формати для нових декларацій:

  • F0103406 – для декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (1 та 2 груп);
  • F0103308 – для декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (3 група);
  • F0138105 – для декларації платника єдиного податку четвертої групи (фізособи)
  • J0135708 – для декларації платника єдиного податку третьої групи (юрособи);
  • J0138105 – для декларації платника єдиного податку четвертої групи (юрособи).

Наразі ці формати так й відсутні у Е-кабінеті.

Та ось 23 січня 2023 року в ЗІР зʼявилося нове розʼяснення щодо першого подання оновленої декларації ЄП. У ньому вже йдеться про необхідність застосування нової форми декларації всіма фізособами-"єдинниками" 1 та 2 груп за підсумками 2022 року.

Сподіваємося, що ДПСУ зверне увагу на цю колізію у своїх розʼясненнях та уточнить, як бути тим, хто вже подав декларації за попередніми рекомендаціями. Та ще раз наголосимо: якщо керуватися нормами п. 46.6 ПКУ, всі "єдинники" ще мають право звітувати за старими формами. 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»