
- Заборона проведення перевірок виконання розпорядчих документів, виданих до війни
- Звільнення від перевірок постраждалий бізнес від війни
1 липня 2026 року Уряд вніс зміни до постанови КМУ №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану» (постанова про мораторій), якими обмежено заходи державного нагляду (контролю) з підстави проведення перевірок виконання розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих контролюючим органом за результатами проведення попередніх заходів, а для деяких категорій відтепер встановлено заборону на їх проведення. Про це повідомила Федерація роботодавців.
Заборона проведення перевірок виконання розпорядчих документів, виданих до війни
Відтепер заборонено проведення перевірок виконання розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих контролюючим органом за результатами проведення попередніх заходів, що відбулися раніше 24 лютого 2022 року.
Уточнено право бізнесу ініціювати захід контролю за бажанням з метою перевірки виконання розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих контролюючим органом за результатами проведення попередніх заходів. Це необхідно для виконання певних вимог екологічного законодавства.
Звільнення від перевірок постраждалий бізнес від війни
Передбачено повну заборону на проведення перевірок, якщо порушення стосуються об'єктів нерухомості компанії, які:
- внесені до Державного реєстру пошкодженого або знищеного майна;
- розташовані на територіях активних бойових дій або ТОТ;
- знаходяться на територіях ризикованого землеробства;
- розташовані на територіях, забруднених або ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.
Водночас державний контроль зберігається там, де йдеться про життя і здоров'я людей, захист довкілля, безпеку держави та виконання міжнародних зобов'язань.
