У 2021 році не буде податкових перевірок ФОПів, малого та середнього бізнесу: запевняє заступник голови ДПС
Вилучено з «Моїх новин»
За словами заступника голови відомства Наталії Рубан, ДПС у 2021 році не збирається проводити планові перевірки фізичних осіб – підприємців, а також малого та середнього бізнесу
26.02.20215 3796
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
Про це в Укрінформі під час презентації публічного звіту Державної податкової служби за 2020 рік сказала перший заступник голови відомства Наталія Рубан.
«Нам дозволили проводити планові перевірки, до 5 тисячі перевірок у нас планується в цьому році», – сказала Рубан.
При цьому, за її словами, 95% уваги приділяється великим підприємствам.
«У цих списках (підприємств – ред.), які дозволені до перевірки, взагалі немає ФОПів – ні великих, ні малих. Немає малого та середнього бізнесу. В основному це великий капітал», – підсумувала перший заступник голови ДПС.
Згідно зі ст. 77 ПКУ, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбирають платників, які мають ризик несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства.
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
ДПС переконує нас, що часи паперової тяганини минули. Тепер податкова стягує податкові борги автоматично. Як працюють електронні інструкції ДПС, коли кошти стягують без рішення суду та як захистити рахунки вашого бізнесу – розбираємо головні ризики та правила
За результатами документальних перевірок штрафні санкції вважаються скасованими, а пеня не нараховується за умови дотримання платником податків трьох спеціальних вимог ПКУ під час воєнного стану
Протягом січня – липня 2026 року митні органи зафіксували 6 797 порушень митних правил (на 20% більше, ніж торік). Тимчасово вилучено предметів на 443 млн грн, до Держбюджету стягнуто 33 млн грн штрафів, а до суду передано справ на 2 млрд грн
Встановлено 23 великі торговельні мережі, які залучили до таких схем понад 1000 ФОП. Можливі втрати держбюджету через ухилення від сплати податків становлять щонайменше 1,7 млрд грн
Найчастіше при фактичних перевірках ДПС фіксуються проведення розрахунків без застосування РРО/ПРРО, порушення порядку ведення обліку товарних запасів, використання неоформлених працівників, а також порушення правил продажу підакцизки
Контрагент підписав з нами акт звірки взаєморозрахунків, де зафіксована заборгованість на його користь, проте акт містить лише суму боргу без окремого формулювання про його визнання. Головний бухгалтер боржника, який підписав документ, не має довіреності. Чи можна вважати, що боржник визнав заборгованість, чи перервано перебіг позовної давності, і чи можемо ми посилатися на цей акт як на доказ у можливому спорі?
Наше підприємство змушене продавати частину власновиробленої продукції за ціною, нижчою за собівартість, через падіння попиту. Чи потрібно нараховувати ПДВ додатково на різницю між ціною продажу та собівартістю, чи достатньо оподатковувати лише договірну ціну? Як правильно скласти податкові накладні в такій ситуації?
Я — ФОП ІІІ групи, змінив податкову адресу з тимчасово окупованої території на м. Київ протягом бюджетного року. Куди мені сплачувати єдиний податок, військовий збір та ЄСВ до кінця року, і до якого податкового органу подавати Декларацію платника єдиного податку та звітність із ЄСВ?
Наше підприємство отримало велику зведену податкову накладну, зареєстровану в ЄРПН. Бухгалтерія хоче не включати всю суму ПДВ до податкового кредиту одразу, а розтягнути її, наприклад по 25%, на чотири звітні періоди, щоб рівномірно розподілити податкове навантаження. Чи законно так робити і чи не буде це порушенням з боку контролюючих органів?