• Посилання скопійовано

На 2023 рік планів перевірок може й не бути: проєкт постанови ДРС

Проєктом постанови ДРС передбачається скасування для контролюючих органів на період дії воєнного стану затвердження Плану перевірок на наступний рік та внесення відповідної інформації до Інспекційного порталу

На 2023 рік планів перевірок може й не бути: проєкт постанови ДРС

Урядом країни взято курс на реалізацію Плану Відновлення України, який зокрема містить заходи щодо модернізації функцій держави.

Тож команда ДРС працює над оптимізацією функцій у сфері нагляду (контролю), розробивши проєкт постанови, яким передбачається:

1. Скасування для контролюючих органів на період дії воєнного стану затвердження Плану перевірок на наступний рік та внесення відповідної інформації до Інспекційного порталу.

2. Запровадження:

  • державного моніторингу позапланових заходів, які проводяться органами державного нагляду (контролю);
  • можливості реагування ДРС на порушення органами державного нагляду (контролю) умов проведення позапланових заходів.

3. Встановлення відповідальності керівників контролюючих органів за невиконання вимог постанови, що полягає у:

  • проведенні перевірок, які підпадають під дію мораторію;
  • систематичному несвоєчасному поданні звітів (2 і більше разів);
  • неподанні звітів;
  • зазначенні у звітах недостовірної інформації чи поданні інформації в неповному обсязі.

До ДРС регулярно надходять запити від органів контролю щодо планування перевірок бізнесу на 2023 рік, оскільки щороку ними визначається перелік підприємців, які підлягають плановим перевіркам, та вноситься відповідна інформація до Порталу.

Важливо, що до процесу проведення перевірок залучено понад 900 контролюючих органів та більше 10 тисяч суб’єктів (ЦОВВ, їх територіальні органи та ОМС), які наповнюють Портал інформацією.

Враховуючи той факт, що постановою КМУ від 13.03.2022 р. №303 заборонено проводити планові перевірки, пропонується скасувати необхідність затвердження планів таких перевірок та внесення інформації до Порталу.

Зазначене в свою чергу дозволить оптимізувати функції і завдання, зекономить бюджетні кошти та робочий час працівників органів влади.

Більше того, існують факти порушень з боку контролюючих органів при проведенні перевірок бізнесу з підстав, не передбачених постановою.

Саме тому ДРС, як фільтр, за результатами моніторингу прийматиме рішення про необхідність перевірки контролюючого органу на відповідність дотримання вимог постанови та забезпечить персональну відповідальність посадових осіб.

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»