• Посилання скопійовано

ДПС оновила план-графік планових перевірок на 2023 рік

Попри війну та поки що діючий мораторій на планові перевірки податківці оприлюднили оновлений план-графік перевірок на 2023 рік. За ним наступного року планують провести 3858 перевірок

ДПС оновила план-графік планових перевірок на 2023 рік

Зазначимо, що поки що діє мораторій на планові перевірки ДПС. Але ще у грудні 2022 року ДПС опублікувала план-графік на 2023 рік. Про це ми писали тут

Водночас податківці проінформували, кого саме вони включили до графіка. Так, за даними ДПС, 97 % плану-графіка на 2023 рік становлять платники податків, планові перевірки яких не були розпочаті у 2022 році та які за результатами подання звітності у поточному році мають ризики несплати податків. 

 

Чому ДПС оновила план-графік перевірок?

Підкреслимо, що 20 лютого відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ. На ньому, зокрема, було ухвалено рішення рекомендувати ВРУ прийняти за основу урядовий законопроєкт №8401 щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Саме за ним з 1 липня передбачається скасувати мораторій на планові перевірки ДПС.

До того ж на цьому вже наголошував й Гетманцев у своєму останньому інтервʼю. Поки що цей законопроєкт не підтримано ВРУ, але з огляду на все, незабаром його підтримують.

 

Що змінилося у плані-графіку?

І ось 31 березня на сайті ДПС було розміщено оновлення затвердженого плану-графіка перевірок ДПС на 2023 рік.

Оновлений станом на 27 березня план-графік на 2023 рік складається з чотирьох розділів (для швидкого пошуку у файлах користуйтеся комбінацією клавіш Ctrl+F):

  • Розділ I "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" та Розділ II "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів" (завантажити). За ними тепер податківці планують провести 2079 податкових перевірок, а у первинному було заплановано 2225.
  • Розділ ІІІ "Документальні планові перевірки фізичних осіб (завантажити).  Він налічує 1463 особи, до яких планує наступного року завітати з візитом ДПС" (у первинному - 1461 осіб).
  • Розділ IV "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (завантажити). З таких питань податківці планують провести 316 перевірок (у первинному було 325).

Загалом за оновленим планом-графіком у 2023 році податківці планують провести 3858 планових перевірок.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»