• Посилання скопійовано

Оновлений Порядок надіслання контролюючими органами ППР діятиме з 8 жовтня

Мінфін вніс зміни до Порядку надіслання ДПС податкових повідомлень-рішень платникам податків. Зокрема, приведено у відповідність до вимог ПКУ визначення підстав щодо застосування ППР форми «Ш». Ці правила наберуть чинності з 8 жовтня

Оновлений Порядок надіслання контролюючими органами ППР діятиме з 8 жовтня

Мінфін наказом від 04.07.2023 р. №368 (зареєстрований у Мін'юсті 20.07.2023 р. за №1228/40284) вніс зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків. А згодом ще підкоригував його наказом від 28.07.2023 р. №413.

Порядок та форми ППР привели у відповідність до:

- статті 58пунктів 1156 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ . А саме:

  • доповнено підстави, у разі встановлення яких за результатами перевірки контролюючим органом надсилається (вручається) платнику податків ППР,
  • розширено інформацію, яка повинна міститись у ППР, прийнятих за результатами перевірки.

- вимог ПКУ визначення підстав щодо застосування ППР форми «Ш» у пункті 2 розділу ІІ Порядку, доповнення підпункту 4 пункту 4 розділу ІІ Порядку положенням щодо урахування вимог пункту 11 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу під час оформлення ППР за результатами перевірок, які були розпочаті до 01 січня 2021 року.

У ППР форми «Ш» (додаток 7 до Порядку) виключається посилання на фіксований розмір штрафної (фінансової) санкції (штрафу), який буде розраховуватися та зазначатися з урахуванням вини особи та інших встановлених ПКУ  обставин. Також виключається посилання на фіксований розмір штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у ППР форм «Н» (додатки 24, 25 до Порядку) та «АН» (додатки 29, 30 до Порядку), який буде розраховуватися та зазначатися посадовими особами контролюючих органів з урахуванням обставин, встановлених ПКУ.

Крім того, у формах ППР, які використовуються тільки для застосовування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), тобто без визначення податкового зобов’язання, виключається попередження про застосування штрафу у порядку і розмірах, передбачених статтею 124 ПКУ, що забезпечує приведення форм ППР у відповідність до вимог пункту 124.1 ПКУ.

- до пункту 56 підрозділу 10 розділу XX ПКУ в частині прийняття за результатами перевірок, що були розпочаті до 01 січня 2021 року, ППР, а також їх оскарження за правилами ПКУ, що діяли до 01 січня 2021 року. За перевірками, які будуть розпочаті після 01 січня 2021 року, передбачено прийняття ППР та їх оскарження за правилами, що діятимуть після 01 січня 2021 року;

- до Закону №1591-IX, а саме: виключення посилань на Закон  «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», який втратив чинність з дня набрання чинності Законом №1591-IX.

- до Закону №2888-ІХ, а саме: 

  • до кожної форми, заповнення якої передбачено після 01.01.2021, вносяться зміни щодо визначення податкового номера платника податків;
  • у формі ППР «Ш» (додаток 7 до Порядку) поширюється перелік установ, з вини яких можуть бути порушені правила сплати (перерахування) грошового зобов’язання або порушені строки зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів (це, крім банків та органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, також: небанківські надавачі платіжних послуг, еквайри, емітенти електронних грошей);
  • у формах ППР «В1» (додаток 11 до Порядку), «В3» (додаток 13 до Порядку) змінено напрям відшкодування з податку на додану вартість (це не тільки рахунки, відкриті у банках, а також рахунки такого платника податків у небанківських надавачів платіжних послуг).

Також вноситься технічна правка до додатка 30 (форма «АН») у частині зміни кодів класифікації доходів бюджету: замість кодів класифікації доходів бюджету 3014020100 та 3014021900 передбачено зазначати 14020100 та 14021900 відповідно.

До форм ППР внесено технічні правки щодо логічного розміщення інформації та єдиного формату викладення інформації у всіх формах ППР.

Наказ №368 (з урахуванням змін, передбачених наказом №413) набере чинності через 30 календарних днів з дня його офіційного опублікування. Накази було опубліковано в "Офіційному віснику" 8 вересня. Але нові правила надіслання ППН запрацюють з 8 жовтня. 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»