Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Внимание! С 1 апреля появятся новые признаки доходов для ф. №1ДФ

Для предоставленной и полученной возвратной финпомощи будут введены отдельные признаки доходов 153 и 197 соответственно. Также предполагается разделить признак 106 по аренде недвижимости и земли на три отдельных

21 січня 2020 року Мінфін оприлюднив проект свого наказу «Про затвердження Змін у додаток до  Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб,  і сум утриманого з них податку» (завантажити).  

За пояснювальною запискою та відповідними додатками до проекту виходить, що зміст форми №1ДФ не зміниться. Проектом наказу вносяться зміни до додатку до Порядку № 4. А саме: у  розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб»  чинні назви ознак доходів приводяться у відповідність із нормами ПКУ та вводяться нові ознаки (додаток 1).

За проектом наказ набере чинності з 1 квітня 2020 року. У такому разі під час звітування за ІІ квартал 2020 року слід буде застосовувати нові ознаки доходів.

Далі проаналізуємо, що ж зміниться.

 

Поворотна фіндопомога

За пояснювальною запискою до проекту, з метою покращення аналітичної роботи з адміністрування ПДФО пропонується  узагальнену ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» поділити на дві:

  • 153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником  податку іншим особам, яка повертається йому»;
  • 197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку».

 

Оренда нерухомості та землі

Також буде розподілено види доходів з ознаки «106» (наразі за нею відображаються всі види доходів щодо оренди нерухомості та землі) на ознаки:

  • 106 «Надання земельної частки (паю)в лізинг, оренду або суборенду»;
  • 195 «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майновий паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис»;
  • 196 «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної  ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду».

Зі змісту ознаки доходу 125 приберуть згадку про внески за договорами довгострокового страхування життя.

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
1-ДФ , Доходы , НДФЛ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 10

Новости по теме

Консультации по теме